41% українців відчуває згортання свободи слова, – дослідження

09:05, 8 червня 2011

41% українців відчувають, що після президентських виборів в Україні відбувається згортання свободи слова. 43% опитаних не відчувають згортання свободи слова, ще 17% - не визначились з цього питання. Такі дані соціологічного опитування в травні наводить група «Рейтинг».

Найбільше стурбовані згортанням свободи слова в країні мешканці Заходу (61%), Центру (47%), Півночі (40%) та Донбасу (37%).

Здебільшого це люди середнього віку, з відносно вищим рівнем освіти та доходів. 

Чоловіки більш гостріше відчувають проблему, ніж жінки. За політичними симпатіями це, передусім, прихильники «Свободи», «Громадянської позиції» та «Батьківщини», дві третини з яких відчувають згортання свободи слова. Дещо менше (понад 50%) – прихильники «Фронту змін» та «Нашої України».

Водночас лише 14% прихильників Партії регіонів відчувають негативні тенденції зі свободою слова, примітно, що серед прихильників інших провладних партій – Народної партії, КПУ та «Сильної України» – таких вдвічі більше.

Таким чином, згідно з останніми оцінками громадян, ситуація зі свободою слова в Україні протягом останніх місяців стабілізувалась.

Так, у травні 2011 року показник зафіксовано на тому ж рівні, що і у вересні 2010 року (41%), крім того, він дещо зменшився порівняно з січнем 2011 року (46%).

Проте якщо порівнювати з квітнем 2010 року, ситуація залишається загрозливою: якщо рік тому, одразу після президентських виборів, згортання свободи слова в країні відчували лише 19% опитаних, то у травні 2011 року відчуття зросли більш ніж вдвічі (41%).

З вересня минулого року відчуття згортання свободи слова в країні зросли лише на Донбасі, залишились практично на тому ж рівні на Півдні, Заході та в Центрі, зменшились на Сході і Півночі.

Довiдка ZAXID.NET

Дослідження проводилося 26 травня 2 червня в Україні. Методом формалізованого інтерв’ю було опитано 2 тис. респондентів віком від 18 років і старші. Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень близьких до 50% похибка становить не більше 2,2%, для значень близьких до 30% - не більше 2%, для значень близьких до 10% - не більше 1,3%, для значень близьких до 5% - не більше 1%.

Опитування проводилося на Заході (Волинська, Закарпатська, Івано-Франківська, Львівська, Рівненська, Тернопільська, Чернівецька області), Центрі (Вінницька, Кіровоградська, Полтавська, Хмельницька, Черкаська), Півночі (м. Київ, Київська, Житомирська, Сумська, Чернігівська), Півдні (АР Крим, Одеська, Херсонська, Миколаївська, м. Севастополь), Сході (Дніпропетровська, Запорізька, Харківська) та Донбасі(Донецька та Луганська області).