45% водних джерел Львова забруднені бактеріями кишкової палички,- Держсанепідслужба

14:04, 1 липня 2014

З початку 2014 року львівський міський відділ обласного лабораторного центру  Держсанепідслужби України провів дослідження 22 проб води з каптажів-джерел міста. За результатами досліджень виявлено, що 45% води забруднені бактеріями кишкової палички.

Про це 1 липня повідомляє прес-служба Львівської міської ради.

З метою запобігання забруднення води в джерелах необхідно щорічно чистити їх та турбуватись про благоустрій прилеглої території, вказано у  повідомленні з посиланням на лікаря з комунальної гігієни відділення організації санітарно-гігієнічних досліджень Львівського обласного лабораторного центру Держсанепідслужби України Марію Задорожну.

 «Каптажі-джерела слід розташовувати на незабрудненій та захищеній території, що знаходиться вище за течією ґрунтових вод на відстані, не меншій, ніж 30 м від магістралей з інтенсивним рухом транспорту, та не меншій, ніж 50 м від вбиралень, вигрібних ям, споруд та мереж каналізації, складів добрив та отрутохімікатів, інших місць забруднення ґрунту та підземних вод», - розповідає лікар М. Задорожна.

Також лікар попереджає, що питну воду з джерела можна споживати тільки тоді, коли вода відповідає усім санітарним вимогам. Зберігати її можна у чистій закритій посудині при температурі від 5° C до 20° C і не довше ніж 24 години.

Довідка

У Львові природні джерела води знаходяться у Стрийському парку, парку «Залізні води» (на вул. Тернопільська та вул. Мишуги), також є два джерела в лісопарку «Погулянка». Окрім того, джерела розташовані за адресами: вул. Замкова, вул. Шевченка, 8, вул. Б. Хмельницького, 24 (біля бази відпочинку «Винниківське озеро»), вул. Незалежності, 12, вул. Львівська та у с. м. т. Винники (вул. Лермонтова, 6).

Каптаж-джерело – це інженерна водозабірна споруда, призначена для збирання джерельної води в місцях її довільного виходу на поверхню.