49 важкопоранених у зоні АТО бійців потребують протезування і тривалої нейрореабілітації. Про це у п’ятницю, 19 веренся, на прес-конференції заявила заслужений лікар України, радник президента Ольга Богомолець, передає Укрінформ.
Вона уточнила, що протезування нижніх кінцівок потребує 21 пацієнт, верхніх – четверо чоловіків, верхніх і нижніх – троє, протезування ока – четверо. Окрім того, травми хребта мають одинадцять людей, а поєднані травми хребта і черепно-мозкові – четверо осіб.
Богомолець розповіла, що на лікуванні за кордоном зараз перебуває 37 поранених у зоні АТО: один лікується в США, семеро в Ізраїлі, десятеро у Литві і 19 у Німеччині.
Між тим вона зазначила, що гучні звинувачення у ЗМІ, що німецькі лікарі не забрали на лікування важкопоранених, насправді були безпідставними. Вона пояснила, що у системі військово-медичних закладів Німеччини не існує відділень нейрореабілітації, бо це дуже тривалий процес, яким опікується цивільна медицина. Тому німецькі військові лікарі, які прибули літаком бундесверу за нашими пораненими, не змогли взяти на лікування хворих з ураженнями спинного мозку.
Радник президента нагадала, що за допомогою зарубіжних країн на базі військово-медичних госпіталів Львова та Ірпеня планується створити два сучасні реабілітаційні центри. Це дасть змогу тим пацієнтам, реабілітація яких триватиме роками, бути на Батьківщині поруч із рідними й отримувати медичну допомогу не гіршої якості, ніж у Німеччині або Ізраїлі