Понад 50 країн зобов’язалися додатково надати ООН 40 тис. військовослужбовців для участі в миротворчій діяльності, повідомило Agence France-Presse.
Президент США Барак Обама під час саміту з миротворчості в Нью-Йорку зазначив, що не всі проблеми можна вирішити подібним чином, але ця система залишається одним з найважливіших інструментів для вирішення збройних конфліктів.
Тим часом генеральний секретар НАТО Йенс Столтенберг запропонував ООН допомогу в підготовці миротворців і проведенні миротворчих операцій, поінформувало ВВС.
За словами генсека НАТО, крім безпосередньої підготовки миротворців альянс може допомогти ООН навчати способам захисту від саморобних вибухових пристроїв, а також надати підтримку під час розгортання миротворчих контингентів.
Виступаючи на Генасамблеї ООН в Нью-Йорку, Йенс Столтенберг сказав, що Альянс готовий розширити співпрацю з організацією в оборонній сфері. «Зараз світ як ніколи потребує сильної ООН», – додав він.
Зазначимо, на даний момент у роботі миротворчої місії ООН беруть участь більше 125 тис. військових з 124 країн.
Президент України Петро Порошенко у своєму виступі на Генасамблеї ООН заявив про значну роль українців у миротворчих місіях ООН. Він заявив про готовність України виділити шість вертольотів для місій ООН.
Раніше повідомлялося, що президент України має намір порушити на Генасамблеї питання відправки миротворців ООН на Донбас.