Зі ста днів діяльності новообраного українського парламенту 53 дні депутати відпочивали, свідчать дані досліджень громадянської мережі "Опора".
"За ці сто днів 53 були вихідними. Тобто більшість цього часу в парламентаріїв був вихідний", - повідомила голова мережі "Опора" Ольга Айвазовська під час презентації результатів дослідження в п'ятницю.
Вона зазначила, що двадцять зі ста днів у парламентаріїв були робочими, з них десять – пленарні засідання, інші десять днів нардепи провадили законотворчу діяльність. Іще 19 днів українські депутати працювали в комітетах, а вісім були присвячені роботі з виборцями.
Щодо активності участі депутатів парламентських фракцій у розробці законопроектів, то дослідження засвідчило, що всі депутати бодай один раз брали участь у розробці законопроектів. Лідером з розробки законопроектів став Арсеній Яценюк (48 документів).
Крім того, за даними дослідження, активними в цьому напрямі були депутати Сергій Міщенко, Тетяна Слюз ("Батьківщина"), Віталій Кличко ("УДАР") та Петро Симоненко (КПУ).
Водночас, за словами О.Айвазовської, це відносні показники, оскільки практика свідчить, що часто під законопроектами стоять прізвища депутатів, які в їх розробці участі не брали.
За її словами, ситуація в українському парламенті стає складною, оскільки він втрачає свої позиції на політичній арені.
"Парламент не домінує у державі навколо вирішення певних політичних питань", - повідомила вона.
За словами О.Айвазовської, якщо українські депутати не працюватимуть на якість, то український парламент зрештою втратить усю свою впливовість у політичному житті країни.
Нагадаємо, 5 лютого опозиція заблокувала трибуну ВРУ, вимагаючи ухвалити закон про особисте голосування. 22 лютого після довгих перемовин з провладною більшістю народні депутати від опозиції розблокували парламентську трибуну, а згодом Рада ухвалили особисте голосування.
Уже 5 березня депутати фракції «Батьківщина» знову заблокували трибуну та президію парламенту - тепер вимагаючи від голови Ради Володимира Рибака відкликати з Вищого адмінсуду України (ВАСУ) заяву про дострокове припинення депутатських повноважень Сергія Власенка (фракція "Батьківщина"). 6 березня Вищий адміністративний суд України (ВАСУ) позбавив депутатських повноважень Сергія Власенка без права оскаржити це рішення. У відповідь на це в опозиції повідомили, що далі блокуватимуть трибуну ВРУ та оскаржуватимуть це рішення у ЄСПЛ.
Регіонали заявляли, що блокування роботи парламенту призвело до втрати державою 65 млн грн.