54% львів’ян позитивно ставляться до створення ОСББ, 33,5% опитаних респондентів ще не визначились. 7-8 % львів’ян, а це, приблизно, кожен п’ятнадцятий мешканець міста, є членами ОСББ. Про це 4 жовтня під час прес-конференції повідомила соціолог комунальної установи «Інститут міста» Олега Гунько.
Відповідно до опитування, проведеного серед львів’ян у липні цього року, львів’яни, що живуть у будинках ОСББ на 15% більше задоволені якістю житлово-комунальних послуг, ніж ті, хто живе у будинках, які обслуговують ЛКП.
Як повідомила О.Гунько, 41% опитаних стверджують, що знайомі з такою формою управління будинком, як ОСББ. Проте 30% не можуть визначитися доброю для них чи поганою є така форма управління житлово-комунальним господарством як ОСББ.
При цьому понад 50% опитаних мешканців Львова хочуть перейти з ЛКП в ОСББ. Серед переваг, які виникають при створенні ОСББ, львів’яни, перш за все, називають можливість формувати і контролювати власні видатки на утримання будинку, можливість впливати на покращення умов проживання, якісніші ремонти.
Разом із цим, опитані назвали ряд труднощів, які виникають за створення ОСББ. Серед них – недостатня обізнаність про ОСББ та процедури, пов’язані з його створенням, небажання частини мешканців, особливо людей похилого віку, брати на себе ініціативу і голосувати за створення ОСББ та відсутність коштів на ремонт будинків, що є однією з основних вимог до створення ОСББ.
Зазначимо, було опитано 800 респондентів старших 18 років у шести районах Львова.