55% виборців не визначилися, за кого голосувати в мажоритарних округах

18:16, 22 жовтня 2014

55% виборців не вирішили, за кого хочуть віддати голос у своєму виборчому окрузі. Остаточно визначилися 16%, ще 18% загалом визначилися, але їхнє рішення не остаточне.

Такими є результати соціологічного опитування, проведеного, проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» спільно з Київським міжнародним інститутом соціології з 9 по 18 жовтня 2014 року.

Більшість населення (53%) вважають, що обраний від округу депутат повинен у Верховній Раді насамперед вирішувати питання свого округу. Ще 18% певні, що головне завдання мажоритарного депутата – допомагати конкретним виборцям свого округу. І лише 18% вважають, що обраний на окрузі депутат повинен в основному займатися законотворчою діяльністю.

Для тих, хто визначився із голосуванням за кандидата по мажоритарному округу, найбільше важить особистість кандидата (33%), його можливості у майбутньому вирішувати проблеми округу (33%) та належність до партії, за яку виборець збирається проголосувати (28%). Якщо порівняти з виборами 2012 року, то різко зріс особистісний чинник (з 15% до 33%) та здатність вирішувати проблеми округу (з 16% до 33%).

Лише 14% виборців зазначили, що той кандидат, за якого вони готові проголосувати, працював на окрузі вже кілька років, ще 5%  зазначили, що обраний кандидат почав працювати на окрузі з цього року, але до початку виборчої кампанії, 7% – з початком виборчої кампанії, 7% зазначили, що обраний ними кандидат не працював і не працює на окрузі, а 67% виборців  нічого про активність депутатів на  окрузі сказати не змогли (у 2012 році таких було менше – 49%).

Опитування проводилося у 110 населених пунктах  у всіх областях України, окрім Автономної Республіки Крим. В період дослідження не було можливості провести опитування у  Луганську (відповідно, була  збільшена квота  інтерв’ю у місті Донецьку). Усього було опитано 2025 респондентів. Похибка вибірки не перевищує 2.2%.

Як повідомляв ZAXID.NET, за результатами цього ж опитування, до Верховної Ради потрапляють 7-8 політичних сил.