У Львові зараз працюють сім приватних дитячих садків, проте їхні вихованці – це лише незначна частка дітей дошкільного віку. Тому приватні заклади проблеми браку місць у дитсадках не вирішують, кажуть у міському управлінні освіти
Приватний садочок на вулиці Журавлиній - один із перших приватних у Львові. Утворився сімнадцять років тому на місці державного, який тоді закрили.
«Власники взяли приміщення в оренду. У той час це була хороша альтернатива державним садкам, які місто закривало через брак коштів і частково дітей. Ми починали із п'яти дітей і скрізь, де тільки могли, розклеювали свої оголошення. Нині в садочку понад сімдесят малюків», - розповіла заступник директора приватного дитсадка Галина Іскра.
Але чи вдалось би відкрити приватний заклад зараз, педагог не впевнена - хоча б через вимоги санстанції.
«Ну, перше, що таке спадає на думку - те, що вимагають мати носилки в медкабінеті. Але ж, коли, не дай Боже, якась проблема в дитинки, у першу чергу ми повідомляємо батьків і надаємо першу медичну допомогу. Проте ми б самі не транспортували дитину на цих носилках», - додала Галина Іскра.
Один день у садку коштує у середньому вісімдесят гривень. Хоча у інших приватних закладах може бути і поза сто гривень. Тоді як у державному садку ця сума зазвичай у шість чи вісім разів менша.
Харчування у державному садку здебільшого триразове. У приватному дітей годують п'ять разів на день. Запевняють, що у щоденну плату входить також фруктовий стіл. А от купувати будь-що інше для потреб дитсадка батьків не просять.
Групи у приватному садочку, порівняно із державним, значно менші – 20-25 дітей. Відтак заняття і гуртки є можливість зробити різноманітнішими.
Практично усі приватні дитсадки, які працюють у Львові, відкривали у попередні роки. Нині охочих започаткувати повноцінний дошкільний заклад із харчуванням та перебуванням дитини там упродовж усього робочого дня практично немає, зазначають у міському управлінні освіти.
«Є насправді санітарні вимоги до облаштування дошкільного навчального закладу - ну, просто жахливі. Я не знаю, як їх можна виконати достеменно, щоб відкрити садок. Як тому приватному власнику насправді заплатити енергоносії, треба заплатити заробітну плату працівникам, треба подбати про матеріально-технічне забезпечення, треба подбати про харчування дітей. Я думаю, що це проблематично. І тому приватних закладів не відкривають», - розповіла директор департаменту гуманітарної політики Львівської міськради Галина Слічна.
Поміж тим декілька приватних закладів для дітей у Львові зараз є мало не в орендованих квартирах. Однак, чи мають вони ліцензію на свою діяльність – у міському управлінні освіти не знають.