60% переселенців незаконно отримують соцвиплати, – СБУ

14:17, 25 лютого 2016

З 1,3 млн вимушених переселенців понад 60% фактично постійно проживають на окупованих територіях Донбасу і не повинні отримувати пенсії і соцвиплати. Про це йдеться у презентації СБУ.

Як повідомили у відомстві, використання шахрайських схем штучно збільшило видатки бюджету на декілька мільярдів гривень.

«Співробітниками СБУ зафіксовано численні факти здійснення пенсійних та соціальних виплат на підставі неправдивих відомостей про нібито проживання переселенців: - м. Сєвєродонецьк Луганської області, за адресою: вул. Новікова, будинок 15-Б – 7,5 тис. переселенців; - м. Ізюм Харківської області, за адресою: вул. Пролетарська, 2-А, кв. 29 – 3,293 тис. переселенців; - м. Дружківка Донецької області, за адресою: вул. Радченка, будинок 59 – 1,3 тис. переселенців», - йдеться у повідомленні.

У більшості випадків оформлення соціальних виплат здійснювалось посадовцями органів соціального захисту населення, Державної міграційної служби та Пенсійного фонду України всупереч вимог чинного законодавства України - без присутності тимчасово переміщених осіб.

Також оформлювалися люди, які постійно проживають в ОРДЛО, померлі та безвісти зниклі. За результатами вжитих заходів до ЄРДР внесено 24 кримінальних провадження.

«Отримані в незаконний спосіб гроші у більшості випадків переправлялись на тимчасово непідконтрольні території та використовувались для матеріальної підтримки представників незаконних збройних формувань. Тільки у 2016 році зафіксовано 20 фактів спроб переміщення грошей на тимчасово окуповану територію. Вилучено: 3,9 млн гривень; 878 тис. доларів США; 10 тис. євро; 14 млн російських рублів; 230 платіжних карток», - повідомили у відомстві.

В СБУ також розповіли, що на Харківщині задокументовано протиправну діяльність уродженця Луганської області, який надав допомогу членам НЗФ в оформленні пенсій на території України. Вироком суду зловмисник визнаний винним у фінансуванні тероризму та засуджений до позбавлення волі строком на 5 років.

Нагадаємо, Міністерство соціальної політики за останні місяці призупинило виплати 150 тис. фальшивим вимушеним переселенцям, які насправді не переїжджали на постійне місце проживання з неконтрольованої на контрольовану Україною територію.