60-річний волинянин організував масштабний бізнес з підробки документів

Допомагав йому посадовець однієї з міських рад Волині, який підробляв документи за робочим комп'ютером

09:53, 3 серпня 2023

Волинська поліція викрила злочинну групу, яка займалась підробленням різноманітних документів. За гроші зловмисники виготовляли, зокрема, документи, завдяки яким військовозобов'язані чоловіки могли виїхати за кордон. Встановлено, що одним з підозрюваних є чиновник однієї з міських рад Волині, але якої саме – в поліції не уточнюють.

Як повідомила прес-служба поліції Волині, співробітники управління карного розшуку спільно зі слідчими та відділом кримінального аналізу протягом декількох місяців документували незаконну діяльність групи.

Встановлено, що її організатором був 60-річний мешканець Рожищ. Він залучив ще п'ятьох людей: мешканців Волинської, Сумської, Рівненської та Полтавської областей. Вони шукали клієнтів та виготовляли для них фіктивні документи – посвідчення водіїв, посвідчення на керування сільгосптехнікою та пенсійні посвідчення, за якими навіть військовозобов’язані могли безперешкодно виїхати за кордон.

Як з'ясували поліцейські, серед спільників організатора був також посадовець однієї з міських рад Волині, який підробляв документів за робочим комп'ютером.

У середу, 2 серпня, вдома у підозрюваних провели 16 обшуків. «Правоохоронці вилучили мобільні телефони, що містять відомості про громадян, які зверталися за незаконними послугами, жорсткі диски з наявними підробленими електронними документами, обладнання та матеріали, за допомогою якого здійснювалася підробка, понад 100 тисяч доларів та 40 тисяч євро», – йдеться у повідомленні. Також під час обшуків вилучили близько 200 підроблених документів.

Слідчі відкрили кримінальне провадження за ч.3 ст. 190 ККУ (шахрайство), ч. 2 ст. 332 ККУ (незаконне переправлення осіб через державний кордон), ч. 3 ст. 358 ККУ (підроблення документів, збут чи використання підроблених документів). Наразі підозр у цій справі нікому не вручали, але, як зазначають у поліції, «це питання вже вирішується».

Максимальне покарання, яке передбачене цими статтями – вісім років ув'язнення.