61% українців сьогодні підтримали б проголошення Незалежності, – опитування

11:22, 20 серпня 2013

61% опитаних підтримали б проголошення Незалежності України, якби перед ними постав такий вибір сьогодні. Водночас 28% – не підтримали б, ще 13% – не визначилися. За останній рік (зі серпня 2012-го) ці показники майже не змінилися. Такі результати дослідження, яке провела Соціологічна група «Рейтинг» у серпні.

Якщо на Заході Незалежність підтримали б майже 90%, на Півночі та в Центрі – майже 70%, то на Сході і Півдні – менше ніж половина, а на Донбасі – взагалі третина.

Лише на Донбасі кількість противників Незалежності перевищує кількість прихильників – рік тому ці показники були майже рівні. При цьому серед прихильників Партії регіонів майже половина підтримали б Незалежність, а майже 40% – ні. Тоді як серед прихильників КПУ домінують противники Незалежності (дві третини).

Водночас що молодші респонденти, то більше вони підтримують Незалежність України. Чоловіки більше підтримують Незалежність, ніж жінки. Чим більше матеріально забезпечена людина, тим вища підтримка Незалежності.

Майже 80% респондентів, які вважають рідною мовою українську, підтримують Незалежність. Серед респондентів, які вважають рідними одночасно російську та українську, – таких близько половини, а серед тих, які вважають рідною лише російську, – тільки третина.

Майже 90% вірних УГКЦ, понад 70% УПЦ (КП) та майже 60% просто вірян, які не відносять себе до жодної конфесії, підтримують Незалежність. Тоді як серед вірних УПЦ (МП) таких менше ніж половина, хоча і серед них кількість прибічників Незалежності перевищує кількість противників.

Нагадаємо, за результатами цього ж опитування 81% українців вважає себе патріотами.

Довідка. Аудиторія дослідження: населення України віком від 18 років і старші. Вибіркова сукупність: 2000 респондентів. Метод дослідження: особисте формалізоване інтерв’ю згідно з опитувальником (face to face).

Помилка репрезентативності дослідження (з ймовірністю 0,95): для значень, близьких до 50%, похибка становить не більше як 2,2%, для значень, близьких до 30%, – не більше ніж 2%, для значень, близьких до 10%, – не більше як 1,3%, для значень, близьких до 5%, – не більше як 1%.

Терміни проведення дослідження: 9-18 серпня 2013 року.