68% населення України не задоволені наявною системою медичного обслуговування, що свідчить про необхідність реформування системи охорони здоров'я, констатують дані соціологічного опитування.
Про це свідчать дані соціологічного опитування, проведеного з 16 по 26 березня 2011 року, - повідомила заступник директора аналітичного центру "Бюро економічних і соціальних технологій" Олена Осінкіна.
Згідно з опитуванням, не задоволені наявною системою медичного обслуговування 62% опитаних жителів міста і 71% жителів села.
57% українського населення не задоволені тим, як працюють поліклініки та стаціонари. При цьому третина населення не задоволена низькою кваліфікацією лікарів.
21% опитаних українців не змогли отримати медичну допомогу, 43% відклали візит до лікаря, зокрема, половина з них - через відсутність грошей, а кожен п'ятий - через відсутність фахівців.
70% населення визнали потребу в реформуванні сфери охорони здоров'я.
Серед основних проблем охорони здоров'я опитані назвали: високу вартість ліків (62%), застаріле обладнання - 49%, черги в поліклініках і на прийомах до лікарів - 47%, неформальні платежі лікарям і потреба оплачувати медичні послуги - 35%, низька кваліфікація медичного персоналу - 34% і неуважне ставлення медперсоналу - 34%.
52% опитаних заявили, що вони мусили платити лікарям, 44% - не платили, 4% не змогли відповісти. При цьому 70% вважають, що нинішня система охорони здоров'я потребує негайного реформування, 14% - реформування в довгостроковій перспективі, 6% - не потребує реформування і 10% не змогли відповісти.
Водночас 84% опитаних віддають перевагу такому варіанту реформування, при якому буде часткова оплата медичних послуг за наявності чітких і прозорих тарифів із гарантованою високою якістю послуг і певним пакетом безкоштовних послуг.
16% респондентів виступають за те, щоб медичні послуги були цілком безкоштовними без гарантії їх якості.
Опитування проводив український офіс Міжнародного дослідницького агентства IFAK на замовлення АЦ "Бюро економічних і соціальних технологій". Було опитано 1,8 тис. респондентів віком від 18 до 60 років. Похибка вибірки становить 2,4%.