70% держпідприємств мають нелегальне програмне забезпечення, - Microsoft

11:55, 5 лютого 2013

У департаменті із захисту інтелектуальної власності "Майкрософт Україна" стверджують, що понад 70% державних підприємств користуються неліцензійним програмним забезпеченням.

"Великі компанії поступово легалізуються, а на держпідприємствах і в держорганах неліцензійними залишаються більше 70% програм", - зазначив керівник департаменту з захисту інтелектуальної власності "Майкрософт Україна" Юрій Омельченко, пише "КоммерсантЪ-Украина".

За останні три місяці юридичний представник корпорації Microsoft - компанія "Лексфор" подала в українські господарські суди 12 позовів до підприємств, що використовують нелегальне програмне забезпечення. Як повідомили в прес-службі "Майкрософт Україна", загальна сума заявлених претензій становить близько 1 млн грн.

За даними Держреєстру судових рішень, тільки в січні за позовами Microsoft відкрили провадження у справах щодо шести компаній, які працюють у Дніпропетровській області, про відшкодування матеріальної шкоди на загальну суму понад 620 тис. грн. У минулому році, згідно держреєстру, такі справи не відкривалися.

Україна залишається одним із лідерів використання нелегального програмного забезпечення в регіоні.

За даними Business Software Alliance (BSA; об'єднує виробників програмного забезпечення), в 2011 році 84% всіх програм, встановлених в країні, були неліцензійними, загальна сума збитку правовласників перевищувала $ 647 млн.

"Безумовно, компанії не зможуть компенсувати і 10% цих втрат, але з новим КПК боротьба з піратством посилиться ", - зазначає джерело в управлінні у боротьбі з кіберзлочинністю МВС.

Нагадаємо, що за новим Кримінально-процесуальним кодексом, якщо під час перевірки виявиться використання неліцензійного програмного забезпечення, то повідомлення правовласника про цей факт досить для подання цивільного позову про компенсацію збитку.

Більшість претензій правовласників до цих пір стосувалися малого та середнього бізнесу, але найближчим часом вони можуть поширитися і на бюджетний сектор.

Додамо, за даними «Microsoft Україна», Львів є одним з міст України із найвищим рівнем використання нелегального програмного забезпечення в бізнесі: до 90% компаній в регіоні використовують піратські програми.