Окупність сміттєпереробного заводу у Львові, який планують збудувати в межах національного проекту «Чисте місто» становитиме 7-10 років. Об’єм інвестицій, необхідних для реалізації проекту – 30-60 млн євро. Проект передбачає, що 70% цих коштів має профінансувати інвестор. Про це 11 грудня повідомив у Львові директор ДП "Національний проект "Чисте місто" Іван Олексієвець.
Термін реалізації проекту, зі слів Івана Олексієвця, 2 роки.
«Зараз готове техніко-економічне обґрунтування, воно затверджене Кабміном… Реалізація проекту передбачається у форматі державно-приватного партнерства, тобто це приватні інвестиції з державним співфінансуванням», – додав він.
Після будівництва сміттєпереробного заводу, зазначив він, практично всі відходи повинні перероблятися. Зокрема, близько 15% сміття – це те, що можна буде продавати – тара, метали тощо. Макулатуру, полімери і текстиль можна буде використовувати в якості альтернативного палива для Миколаївського цементного заводу чи для ТЕЦ.
«30% і більше газу для опалення можна заміщувати таким чином… Органічна фракція ТПВ піде на переробку для отримання біогазу, компост може бути використаний як технічний компост», – додав він.
Місцева влада, за словами Івана Олексієвця, повинна виділити землю під реалізацію проекту, необхідні дозволи і гарантію на наявність визначеної кількості ТПВ впродовж певного періоду часу (близько 10 років).
Іван Олексієвець також поінформував, що згодом в Україні повноваження з встановлення тарифу на вивезення ТПВ буде передано від державного органу на місця.
Як інформував ZAXID.NET, за словами Івана Олексієвця, в Україні 4 157 паспортизованих полігонів твердих побутових відходів, якій займають 7,4 тис. гектарів. Також є 3 298 несанкціонованих полігонів. Загальна площа одних та інших дорівнює площі Кіпру. В Україні на сьогодні переробляють тільки 5% твердих побутових відходів. 95% відходів захоронюється без переробки.