70% у чергах на кордоні ― учасники МРГ

Експеримент з розмежування смуг у Краковці триватиме три місяці

18:40, 23 грудня 2016

У пункті пропуску «Краковець-Корчова» на Львівщині відтепер діють окремо виділені смуги для транспорту з українською та іноземною реєстрацією. Третій пас відгородили спеціальними парапетами. Відтепер МРГ окремо ― туристи окремо.

Киянин Андрій їде з сім'єю на кілька днів до Польщі. Каже, що і не сподівалися проскочити межу швидше ніж за 5-6 годин. Принаймні так зорієнтували їх бувалі перетиначі з МРГ із загальної смуги. І це сьогодні не так багато машин і черга рухається жваво.

«Дуже багато людей, які їздять туди-сюди. Їм треба виживати, я їх розумію, але для таких людей як ми, що до Кракова на два дні, стояти в черзі туди і назад 6 годин ― це не дуже добре», ― розповідає киянин Андрій.

Поляк з українським корінням Володя також звертає на зустрічну. Саме тут відгородили ще одну смугу. Його бус на польських бляхах, але як мешканець ЄС теж може займати новий пріоритетний пас. Додому сьогодні дістанеться, як ніколи, швидко.

«В мене тут мама і я частенько перетинаю кордон, але думаю на 2-3 години буде швидше тепер», ― сподівається мешканець Євросоюзу Володимир.

Напередодні ввечері дорожники встановили на під'їздах до пункту пропуску Краковець відповідні знаки. За порушниками будуть наглядати патрульні поліцейські. Наразі зміну організації дорожнього руху пильнують не всі.

«Це буде частина 1 ст. 122, за яке передбачена відповідальність у розмірі 255 гривень», ― пояснює патрульний поліцейський Андрій Кучменда.

Торік українські прикордонні служби вже робили схожий експеримент. Для автомобілів з іноземною реєстрацією діяла окрема смуга руху, але лише на території пропускного пункту. Натомість черга до воріт КПП була єдина. Прикордонники кажуть, що 70% в чергах ― це «човники» або українці, які змушені кожні п'ять днів робити відмітки для легальної їзди іномарками Україною.

«Враховуючи їхню більшу кількість, ситуація з цією категорією не позначиться на них. Їм самим буде простіше. В плані, що вони будуть уже контролювати і спілкуватися тільки з такою ж категорією, як і вони є, учасники МРГ», ― розповів у коментарі Головним новинам Львова начальник Західного регіонального управління Держприкордонслужби Володимир Єгоров.

А от у черзі українців на польських бляхах позитиву мало. Пані з Краковця кожні 5 днів змушені переїжджати кордон.

«Пів одинадцятої вийшли з церкви і стали в чергу. А вони реверсний рух зробили. Нащо ті пластмасові парапети ― то не потрібно. То поламають, відсунуть і поїдуть», ― каже Галина, учасниця малого прикордонного руху.

Експеримент триватиме три місяці. Якщо результат буде позитивним і черги на польсько-українському кордоні дійсно зменшаться, реформу запровадять і на інших митних переходах області.