Вчені із США і Швеції припускають, що в далекому минулому на Венері могло існувати життя. Висновки дослідників були опубліковані на науково-популярному сайті arXiv.org.
За результатами дослідження вчені створили кілька комп'ютерних 3D-моделей, складених за допомогою даних, отриманих під час місії Magellan. Ці моделі показали, що, якщо б Венера оберталася на 16 земних діб повільніше, ніж в даний момент, температура її поверхні могла б бути подібна до земної. Це було б можливо навіть за умови більш високої сонячної активності, яка 2 млрд років тому була на 46-70% вищою ніж тепер.
Згідно з висновками вчених, ще 715 мільйонів років тому на Венері могло існувати життя, за умови, що на її поверхні існував неглибокий океан.
Температура поверхні сучасної Венери дорівнює 750 К (+477 °C), а її оболонка в 90 разів щільніша земної.
Нагадаємо, наприкінці липня NASA оголосило про успішне проведення вогневих випробувань ракетних двигунів RS-25, які будуть використовуватися у складі ракети-носія SLS для польоту на Марс. У 2020 планується старт першої наукової експедиції до червоної планети.
Також повідомлялося, що наприкінці травня українські винахідники перемогли у конкурсі NASA у номінації «Вибір аудиторії» з проектом літака - «стрибунця» для дослідження Марса. Апарат рухатиметься поверхнею Червоної планети стрибками, кожен з яких триватиме по кілька хвилин.