77% львів’ян хочуть, щоб місто приймало події на зразок Євро

09:25, 17 серпня 2012

Після завершення Євро-2012 50,88% опитаних вважають Львів чистим, 75,17% - задоволені умовами вивезення сміття (місце розташування сміттєвого бака, частота вивозу сміття, стан місця для викидання сміття). Такими є результати соціологічного дослідження, проведеного в квітні-липні 2012 року соціологічного агенцією «Фама».

63% львів’ян мають позитивні спогади про проведення Євро-2012 у Львові, 72,3% переконані, що Львів найкраще підготувався до ЧЄ серед українських міст. Понад 77% респондентів хотіли б, щоб у Львові провели інші масштабні заходи, - свідчать результати опитування.

Окрім того, половина опитаних вважає, що значним здобутком після ЧЄ стало будівництво для потреб міста надсучасного аеропорту та нового стадіону. Понад ¾ мешканців стверджують, що завдяки Європершості Львів став більш відомим в світі, а у львів’ян піднявся національний дух та гордість за своє місто.

Нагадаємо, до Євро понад 90% опитаних львів’ян очікували на проведення чемпіонату «Євро-2012» із позитивним чи нейтральним настроєм. 85,6% вважали, що проведення чемпіонату у Львові уже до початку свого проведення принесло місту багато користі. Також 86,5% респондентів вважали, що проведення «Євро-2012» зробить Львів більш популярним та відомим містом у світі. 27,1% опитаних львів’ян припускали, що «Євро-2012» принесе самі лише незручності та збитки. У половини опитаних (51,1%) була думка, що інфраструктура міста та мешканці не готові достойно та адекватно прийняти очікувану кількість європейських футбольних вболівальників. 22,3% респондентів не змогли дати однозначної відповіді на це запитання.

«Якщо розглядати думку мешканців перед початком Євро-2012 щодо того, що може чемпіонат принести місту, то найчастіше, що відповідали львів’яни, – це покращення благоустрою міста, збільшення робочих місць, підняття патріотизму та любові до рідного міста, підвищення популярності Львова серед країн світу, збільшення кількості туристів, підвищення якості надання послуг, збільшення кількості готелів та ресторанів. Серед негативного – розгардіяш на вулицях міста, шум та гам тощо», - розповіли у соціологічній агенції «Фама».