8 мобільних операторів України звинувачують у монополізмі

17:50, 26 травня 2009

Антимонопольний комітет України визначив вісім операторів мобільного зв’язку такими, що займають монопольне становище на ринку завершення телефонних з’єднань, тобто, взаємного доступу до мереж. Офіційне рішення члени Комітету одностайно ухвалили на спеціальному засіданні з цього приводу. Про це ZAXID.NET повідомили у прес-службі Антимонопольного комітету України.

Монополістами в межах власної мережі мобільного зв’язку визнано ЗАТ "Український мобільний зв’язок", ЗАТ "Київстар Дж. Ес. Ем.", ТОВ "Астеліт", ЗАТ "Українські радіосистеми", ТОВ "Голден Телеком", ТОВ "Інтернаціональні телекомунікації", ЗАТ "Телесистеми України" та ВАТ "Укртелеком".

При цьому ВАТ "Укртелеком", яке, крім мобільного, надає послуги стаціонарного зв’язку, також визнано монополістом на ринку завершення телефонних з’єднань на власній мережі фіксованого зв’язку.

Це рішення Комітету надасть Національній комісії з питань регулювання зв’язку можливість встановлювати розмір ставок "інтерконекту", які раніше визначалися операторами самостійно за домовленістю, що призводило до суперечок між компаніями. Для регулювання взаєморозрахунків між операторами Комісія розробить спеціальний порядок, який буде погоджено з Комітетом та затверджено нормативно.

Крім того, Комітет ініціював розширення повноважень Комісії з метою більш ефективного регулювання сфери зв’язку. Зокрема щодо дослідження ринків телекомунікаційних послуг, визначення операторів з істотною ринковою перевагою тощо. Відповідні проекти змін до законів України "Про Антимонопольний комітет України", "Про захист економічної конкуренції", "Про телекомунікації", "Про природні монополії" та Кодексу про адміністративні правопорушення були одноголосно підтримані членами Кабміну на засіданні уряду 20 травня 2009 р.

"Рішення Антимонопольного комітету, прийняттю якого передувало тривале і глибинне дослідження ринку, чітко відображає вимоги законодавства і стан речей, існуючий сьогодні у сфері зв’язку. Тоді як статус монополіста є об’єктивним відображенням ринкової ситуації, наше рішення покликане посилити конкурентні спроможності операторів зв’язку, що, безумовно, позитивно позначиться і на вартості послуг для споживачів, - зазначив з цього приводу в.о. Голови Комітету Олександр Мельниченко. - Ми сподіваємося, що ініціативи Комітету щодо вдосконалення регулювання сфери зв’язку будуть також схвалені Верховною Радою і підтримані Президентом України, що значно сприятиме розвитку конкуренції на телекомунікаційному ринку".