8 з 10 суддів, яких НАБУ вважає «корупційно ризикованими», пройшли переатестацію

09:56, 31 березня 2016

Вісім із десяти суддів, відносно яких Національне антикорупційне бюро України передало до Вищої кваліфікаційної комісії суддів аналітичні матеріали про корупційні ризики, успішно пройшли переатестацію. Про це повідомив директор НАБУ Артем Ситник в інтерв’ю «Gazeta.ua».

За його словами, це може бути ознакою того, що почався супротив системи боротьбі з корупцією

«Представники системи консолідують зусилля, роблячи все, аби заблокувати чи хоча б ускладнити діяльність НАБУ», – сказав Ситник.

За його словами, після затримання п’ятого судді відбувся витік інформації щодо трьох наступних матеріалів кримінальних проваджень.

«Підозрюю, що його організували самі ж судді. Бюро натиснуло – й почався супротив», – зауважив директор НАБУ.

У НАБУ уточнили, що суддя Малиновського районного суду м. Одеси Олексій Буран, якого 29 березня детективи НАБУ спільно з працівниками Національної поліції викрили на отриманні неправомірної вигоди у сумі 500 тис. гривень, є шостим суддею, якого викрили від початку роботи бюро.

Під час спроби затримання суддя почав відстрілюватися, а потім залишив місце події, користуючись депутатської недоторканістю. Пізніше у НАБУ заявили, що встановили його місцезнаходження.

Голова рада суддів України розкритикувала методи затримання судді, і заявила, що намагання зробити шоу з цього призвело до того, що суддя намагався вчинити самогубство. У НАБУ цей закид назвали безпідставним.

Комітет Верховної Ради з питань правової політики і правосуддя рекомендував парламенту дати згоду на затримання і арешт судді Бурана. Голосування очікується цього тижня.