Експерти вважають, що сьогоднішній стан українців можна охарактеризувати як "соціальна депресія, стрес", але більшість не схильна говорити, що в Україні можуть початися масові акції протесту. Про це свідчать результати експертного опитування "Соціально-економічна ситуація в умовах фінансової кризи: ризики та тенденції", проведеного Інститутом глобальних стратегій, - повідомляє УНІАН.
Презентуючи результати дослідження на прес-конференції в УНІАН, заступник директора Інституту глобальних стратегій Уляна Кірієнко зауважила, що соціальне відчуття українців експерти майже одностайно охарактеризували як "соціальна депресія, стрес" (90,9%).
На цьому фоні експерти дають стримані оцінки щодо рівня протестного потенціалу "простого українця". У те, що в Україні можуть початися масові акції протесту, вірять лише 18,2%, за те, що акції протесту можуть охопити найбільш "проблемні" галузі економіки, висловились 13,6%, більше експертів вважає, що акції протесту можливі тільки на окремих підприємствах 22,7%. Акції протесту можливі тільки внаслідок критичної ситуації для робітників, в тому числі звільнення - в це вірять 31,8% експертів.
За словами У.Кірієнко, до проблем, що можуть активізувати протестні настрої, експерти віднесли: зростання цін на продукти харчування (63,6%), часткова чи повна втрата роботи (63,6%), неспроможність населення розплачуватися по кредитах (54,5%).
Інститут також запитав експертів, чи здатні профспілки організувати масові акції протесту. 54,5% негативно відповіли на це запитання. Це експерти пов’язують з тим, що в Україні відсутній профспілковий рух (31,8%), профспілки - номінальні структури (27,3%) або лобісти партійних інтересів (27,3%). Соціальний протест може бути використаний окремими політичними партіями радикального політичного спрямування. Серед таких партій експерти називають КПУ (63,6%), ВО "Свобода", ПСПУ та інші.