9 спортсменів зі Львова отримали президентські нагороди

21:58, 26 липня 2013

Дев’ятеро львів’ян стали призерами XVII Літньої універсіади в Казані. За це сьогодні, 26 липня, вони отримали державні нагороди Президента України.

Орден «За заслуги» ІІІ ступеня вручили Віталію Вергелесу – чемпіону Універсіади з веслування на байдарках і каное, студенту Національного університету «Львівська політехніка».

Орден княгині Ольги ІІІ ступеня отримала Ірина Гусяк – срібна призерка Універсіади з боротьби вільної, студентка Львівського державного університету фізичної культури.

Андрій Проценко – срібний призер Універсіади з легкої атлетики, нагороджений орденом Данила Галицького.

Медалі «За працю і звитягу» отримали студентки Львівського державного університету фізичної культури за бронзові нагороди Універсіади. Зокрема, нагороди отримали Марія Лівач та Юлія Благіня  – бронзові призерки з вільної боротьби, Галина Пундик, Анастасія Івченко, Анфіса Почкалова та Ксенія Пантелєєва – бронзові призерки Універсіади з фехтування.

Нагороди призерам, яких загалом 90 з усієї України, вручав віце-прем’єр Костянтин Грищенко. За словами урядовця, успішний виступ української команди на такому престижному міжнародному турнірі, як студентські всесвітні Ігри, свідчать про високу ефективність роботи нашої освітянської галузі, де зуміли чітко налагодити навчальний процес і спортивно-масову роботу в кожній студентській групі.

Загалом українці здобули 77 медалей різного ґатунку (12 золотих, 29 срібних, 36 бронзових). За кількістю нагород ми – у призовій трійці після росіян і японців.

Зазначимо, що серед учасників Універсіади-2013 було 370 українських студентів з 90 вищих навчальних закладів, які змагалися за нагороди у 23 видах спорту. З медалями повернулися студенти 42 вітчизняних університетів.

Нагадаємо, львівський школяр здобув золото на міжнародній олімпіаді з хімії. Троє учнів професійно-технічних навчальних закладів Львівщини стали переможцями Всеукраїнських конкурсів фахової майстерності і завдяки цьому здобули президентські стипендії.