У департаменті житлового господарства Львівської облдержадміністрації при підготовці до опалювального сезону основний акцент зробили на посиленні внутрішньобудинкових мереж електропостачання. Про це у коментарі ZAXID.NET розповів заступник директора департаменту житлово-комунального господарства ЛОДА Юрій Дацій.
«Якщо трапиться так, що в мережі не буде газу, або просто буде недогрів, люди будуть більше використовувати електроенергію. Тому сьогодні ми робимо акцент на ремонті та профілактиці внутрішньобудинкових систем електропостачання, щоб запобігти аварійним відключенням», – сказав Юрій Дацій.
Він розповів, що зараз в області йде активна підготовка до опалювального сезону, в тому числі в умовах зменшення використання газу теплопостачальними підприємствами на 30%, як було доручено Кабінетом міністрів України.
«Щодо підготовки до опалювального сезону, то все йде відповідно до плану. Зараз ми б мали підготуватись на 70%, але реально досягли 72%. На 100% підготуємось до зими десь у вересні», – зазначив Дацій.
Також в ЛОДА створили робочу групу, яка напрацьовує основні методи вирішення проблемних питань, та шляхи подолання надзвичайних ситуацій, які можуть виникати в процесі підготовки та проведення опалювального сезону 2014/2015 року.
«Ми отримали доручення зменшити використання газу теплопостачальними організаціями області на 30%. Сьогодні це доручення виконано на 24%, але деякі організації ще шукають, на чому можна зекономити», – додав чиновник.
Здебільшого проводяться роботи з реконструкції котелень, модернізації котлів, утепленні під’їздів, горищ. Частину газу, за словами чиновника, вдалось зекономити за рахунок відключень гарячої води влітку, однак про можливе обмеження подачі гарячої води в холодну пору року мова на разі не йде.
Загалом, щоб виконати доручення уряду про зменшення споживання газу на 30%, теплопостачальним підприємствам Львівщині потрібно скоротити об'єми використання блакитного палива на 83,5 млн метрів кубічних.
У ЛОДА кажуть, що наступним кроком буде переведення котелень на альтернативні види палива. Однак це не той проект, який можна реалізувати відразу.
«Для цього потрібен час, потрібні інвестори, а також треба, щоб складова тарифу не перевищувала тарифу на газ. Над цим поки що працюють фахівці», – додав заступник начальника департаменту ЖКН ЛОДА.