4 лютого перед засіданням Кабміну міністр економічного розвитку та торгівлі Айварас Абромавичус назвав умови, за яких міг би повернутися на посаду міністра.
За словами співрозмовників «Української правди», які були присутні на зустрічі, Абромавичус виглядав розгубленим і розбалансованим.
«Абромавичус сказав, що міг би повернутися, якби змінилися кардинальні речі. Приміром щоб звільнили генпрокурора Віктора Шокіна. Ми здивувалися. Де ми, а де Шокін? При чому тут Шокін? Він далі говорить: а чому б прем’єру не подати у відставку? Ми запитали: а хто тоді прем’єр? Він говорить – може Наталія Яресько. Вона в шоці, інші сміються. Далі він пропонував звільнити голову ДФС Романа Насірова», – зазначив співрозмовник.
«Повний сумбур і потік свідомості», – переказав зміст один із учасників і додав, що йшлося і про те, щоб (нардеп від БПП, колишній заступник голови цієї фракції) Ігор Кононенко склав мандат.
«Саме прикре, що ми сиділи у вузькому колі і питали у Айвараса: скажи реальні причини, що тобі заважає, чого ти добиваєшся? Єдине, що ми чітко почули: мені і моїй команді дуже мало платять, ну і ще як приклад втручання Адміністрації президента в його роботу, що, мовляв, Данилюк (представник президента в Уряді Олександр Данилюк) збирає в себе наради по “Нафтогазу”, а це не його компетенція, а Айвараса. Ну дитячий садок, коротше, їй богу», – додав інший міністр, учасник зустрічі.
Як пише видання, розмова тривала три години – з четвертої до сьомої вечора.
«Врешті-решт міністрам набридло вмовляти Абромавичуса і робити заяву вирішили без нього. Із сьомої до восьмої години вечора в кабінеті Яценюка міністри погоджували алгоритм дій – хто за ким виступає, і на чому робить акценти у заяві», – йдеться у матеріалі.
Як повідомляв ZAXID.NET, міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавичус після 14 місяців роботи заявив про рішення подати у відставку через відсутність підтримки й активної протидії реформам, які провадить його команда.
«Сьогодні я прийняв рішення подати у відставку з посади міністра. Причина – різка активізація блокування системних і важливих реформ у нашій країні», – сказав він на прес-конференції в Києві в середу.
«Це вже не просто відсутність підтримки або політичної волі. Це активні дії, спрямовані на те, щоб паралізувати нашу реформаторську роботу: від несподіваного зняття охорони міністра та його сім’ї до нав’язування під великим тиском сумнівних осіб у мою команду й на ключові посади в держпідприємствах», – додав Абромавичус.
Міністр зазначив, що його рішення – не емоційне, воно зумовлене тим, що за наявної системи він і зібрана ним команда не можуть бути ефективними, оскільки на неї дуже сильно тиснуть.
Основною протидією останнім часом Абромавичус назвав одного з лідерів фракції «Блок Петра Порошенка» Ігоря Кононенка.
За заявами міністра Національне антикорупційне бюро України (НАБУ) порушило справу.
Після заяви Абромавичуса у відставку подали четверо його заступників – Юлія Клименко, Максим Нефьодов, Наталія Микольська і Юлія Ковалів.
У свою чергу президент України Петро Порошенко попросив Абромавичуса залишитися на посаді.
Увечері 4 лютого кілька міністрів, котрі подали раніше заяви про відставку, відкликали їх. Натомість Абромавичус заявив, що свою заяву не відкликатиме.