Генеральна прокурорка Ірина Венедіктова заявила, що адміністрація п'ятого президента України Петра Порошенка відігравала ключову роль у «вугільній справі», через яку проросійського політика Віктора Медведчука напередодні відправили під домашній арешт. Про це вона написала у своїй колонці для «Української правди».
Венедіктова розповіла, що слідство зараз вивчає понад 10 тис. телефонних розмов, де фігурують підозрювані у цій справі, представників Росії, члени «ЛДНР» та низка українських чиновників.
«Слідство і прокурори мають дані, законно отримані в ході проведення слідчих дій, про те, що керівництво Адміністрації президента не тільки обговорювало під час телефонних перемовин абсолютно конкретні факти реалізації злочинного плану, але й видавало досить чіткі доручення ряду офіційних посадових осіб в українських органах влади. Коли співставити цю інформацію з фактичними обставинами справи, стає очевидно, що українська верхівка влади грала ключову роль у цьому театрі воєнних дій», – йдеться у матеріалі.
На одному з аудіо підозрюваний обговорював з керівниками держорганів країни-окупанта питання надання їй преференцій щодо постачання вугілля з Росії за посередництва компаній, де він є бенефіціаром або до діяльності яких причетний. Загалом ця кримінальна справа має 400 томів матеріалів.
Водночас конкретних прізвищ у своєму дописі Венедіктова не назвала.
Нагадаємо, 12 жовтня Печерський райсуд призначив Віктору Медведчуку домашній арешт в справі про підрив енергетичної безпеки України. Прокуратура просила для політика арешт чи 1 млрд грн застави. Обраний запобіжний захист є аналогічним до того, який Медведчук вже має у першій справі за обвинуваченням в замаху на незаконний видобуток нафти та газу на тимчасово окупованій території АР Крим
8 жовтня Віктору Медведчуку вручили нову підозру в держзраді та сприянні діяльності терористичної організації. Медведчука підозрюють у причетності до незаконної поставки вугілля з ОРДЛО в 2014–2015 роках. На закупівлю вугілля держпідприємства витратили понад 200 млн грн. Голова СБУ Іван Баканов заявив, що Медведчук разом з іншими фігурантами справи профінансували бойовиків майже на 3 млрд.
Водночас опубліковані журналістами проекту Bihus.Info записи переговорів Медведчука свідчать: гроші передавалися «під контролем» представників української спецслужби. СБУ також пообіцяла вивчити причетність до цієї справи п'ятого президента України Петра Порошенка і екс-голови Нацбанку Валерії Гонтаревої.