Адміністрація президента готується до виборів на окупованому Донбасі, - DT.ua

13:42, 16 травня 2015

Майбутні жовтневі місцеві вибори, - це серйозний іспит на спроможність влади, тест на її підтримку в регіонах. Вони дозволять виміряти  рівень більш-менш реальної довіри до влади у регіонах і готовність місцевих еліт протистояти сепаратизму, пише у своїй статті «Різьба шилом по милу» на ZN.UA журналіст Сергій Рахманін.

На його думку, майбутня децентралізація (яку чинна влада позиціонує чи не як головне прийдешнє державне перетворення) повинна потрапити до вмілих і надійних рук. Інакше вона з лікувального зілля перетвориться на швидкодіючу отруту.

Як наголошується в публікації, інтерес до місцевої кампанії штучно підігріли мінські угоди, згідно з якими Київ взяв на себе зобов'язання провести де-юре повноцінні вибори на де-факто окупованих територіях.

«Досі, за цілком обгрунтованим причин, ніхто не знає чіткої відповіді - чи пройдуть в бунтівному краї восени цього року вибори під егідою Києва чи ні. Уявити подібне поки вкрай складно, але вітчизняна політика - мистецтво неможливого компромісу. Цілий ряд інформованих джерел сигналізує про теоретичну готовність Банкової до такого кроку», - йдеться в статті.

Поки підготовка до місцевої кампанії здійснюється без урахування побажань т. зв. ДНР і ЛНР. Обговорюється варіант виключення зі списку обраних об'єктів Донецької та Луганської обласних рад. Аргументи - обласні центри не знаходяться під контролем Києва, вся повнота влади в областях тимчасово передана в руки військово-цивільних адміністрацій, забезпечити представництво в облраді всіх громад неможливо.

«На Банковій небезпідставно побоюються, що у багатьох регіонах більшість у місцевих радах можуть отримати представники «Опозиційного блоку». Підвищення рейтингу якого в областях півдня та сходу - прямий наслідок неефективності влади. Ікотний страх перед можливим ув'язненням у 2014 році змінився бридливим нахабством і зарозумілістю у 2015 році. Ті, кому належало смиренно обживати камери на Лук'янівці, комфортно розташувалися в кабінетах на Грушевського. Експлуатуючи очевидну схильність влади до торгівлі (саме вона, на жаль, стає головною формою здійснення державної політики) «учорашні» ліниво утрясають з владою окремі імена, округи та поради. Поки ліниво», - пише автор.

На думку автора статті Захід «відпрацьовує» «Опозиційний блок», як засіб заміщення української влади на неконтрольованих територіях і розчарування чинною владою, пише Рахманін.

Нагадаємо, раніше президент України Петро Порошенко назвав умови для проведення виборів в окупованому Донбасі. Обов'язковість проведення виборів за українськими законами передбачено мінськими угодами від 12 лютого, під якими підписалися представники Росії і ДНР/ЛНР.