Адмірал Кабаненко розповів, як можна перемогти Кремль

10:54, 20 квітня 2014

Колишній перший заступник начальника Генштабу Збройних сил Міноборони, адмірал Ігор Кабаненко вважає, що у нинішній ситуації Україна повинна діяти асиметрично і перегравати супротивника не кількістю, а вмінням.

"Кремль продовжує свою цинічну і брудну гру в некласичну війну. І не треба розслаблятися - ми ще не в апогеї. У цих умовах не слід очікувати, що Кремль зупиниться, поки ми не навчимося системно перегравати, діючи некласично та асиметрично" - написав Ігор Кабаненко на своїй сторінці у Facebook.

"В цій діяльності укомплектовані добровольцями частини територіальної оборони – те, що доктор прописав. Крім цього, наші керівники Сектору безпеки держави повинні навчитися робити наголос на "завдання, які необхідно виконати", замість "скільки бригад (підрозділів, батальйонів, полків) у нас є". Це питання менталітету і вмінь перегравати противника не числом, а вмінням", - наголосив адмірал.

Кабаненко вважає, що воля і відповідальність лідера принципово важливі. "В цьому контексті слід звернути увагу на деякі положення Закону України "Про Збройні Сили Україн", де в статті 1-1 визначено, що з'єднання, військові частини і підрозділи Збройних Сил України в мирний час (де-юре, у нас немає надзвичайного або воєнного стану) мають право застосовувати і використовувати зброю та бойову техніку для (1) самозахисту в разі застосування зброї проти них або загрози такого застосування, (2) забезпечення виконання покладених на Збройні Сили України завдань щодо відсічі можливої збройної агресії проти України, (3) забезпечення виконання покладених під час проведення антитерористичної операції завдань", - зазначив Ігор Кабаненко.

Тобто, навіть при загрозі застосування зброї проти Збройних Сил України, а також в умовах відсутності агресії і її кваліфікації Генштабом як можливої агресії законодавча база дозволяє керівнику Генштабу прийняти рішення щодо застосування зброї, наголошує адмірал.

Ігор Кабаненко радить також вивчити уроки боротьби в інших країнах, зокрема хорватських, ізраїльських, туніських та афганських подій. 

"Головне, що підхід "покатайся і побряцай зброєю на очах противника" – не працює. Тому, в своїй основі це питання волі, відповідальності і рішучості військового керівництва – або ти приймаєш грамотне рішення та випереджаєш противника, досягаєш необхідного результату (по-іншому це називається – красиво виконуєш завдання), або програєш зі всіма негативними наслідками. Третього не дано. На війні, як на війні…", - резюмував Ігор Кабаненко.