Захисники колишнього майора Управління держохорони Миколи Мельниченка не отримували будь-яких постанов про оголошення їхнього підзахисного в розшук. Про це повідомив один із адвокатів М.Мельниченка Микола Неділько. Не отримували будь-якого доручення на розшук колишнього майора і в Міністерстві внутрішніх справ України.
Про це повідомила начальник Управління зв’язків з громадськістю МВС України Вікторія Кушнір.
«Будь-якого доручення та орієнтировки на цю особу ми не отримували», - сказала вона, зауваживши, що також будь-яких документів на розшук М.Мельниченка українське бюро Інтерполу у своєму розпорядженні не має.
Разом з тим, В.Кушнір не виключила, що відповідні дії з цього приводу можуть вчиняти співробітники СБУ, оскільки, як їй відомо, «справа Мельниченка перебуває у провадженні цієї спецслужби».
Разом з тим, адвокат Неділько зазначив, що не знає, де зараз перебуває М.Мельниченко. На уточнююче запитання, перебуває він в Україні чи за її межами, М.Неділько відповів: «Без коментарів», додавши при цьому, що існує загроза життю М.Мельниченка.
Нагадаємо, сьогодні, 7 жовтня, газета «Сегодня» опублікувала матеріал, де йшлося про те, що «в Одесі співробітники СБУ шукають героя касетного скандалу 2000 року - екс-майора спецслужби і колишнього охоронця Леоніда Кучми Миколу Мельниченка. Про це виданню повідомили в одному з одеських готелів, куди правоохоронці направили орієнтування на опального офіцера (це звичайна практика при розшуку). Орієнтування на Мельниченка було надіслане ще вчора ввечері. У документі йдеться про те, що Мельниченко перебуває в міждержавному розшуку, перерахований з добрий десяток автомобілів, на яких він може пересуватися, а також сказано, що він може користуватися кількома паспортами", - розповіла адміністратор готелю Олена.
Нагадаємо, на початку червня суд реанімував кримінальну справу проти Мельниченка. Печерський суд Києва задовольнив позов адвокатів Кучми щодо незаконності закриття у 2005 році справи проти нього. На початку вересня Мельниченку закрили виїзд з України.
Кримінальні справи проти Мельниченка порушувалися у 2001 та 2004 роках через записи розмов у кабінеті Кучми - за підозрою в перевищенні службових повноважень, розголошенні державної таємниці, а також за фактом фальсифікації доказів.