Адвокати «Небесної Сотні» просять купити 3D-мікроскоп для ідентифікації зброї міліції на Майдані

Наявна у слідчих техніка не дозволяє визначити зброю, яку застосували проти євромайданівців

14:51, 22 січня 2018

Члени родин загиблих активістів Євромайдану разом із Адвокатською дорадчою групою звернулися до президента України Петра Порошенка та прем’єр міністра Володимира Гройсмана з проханням закупити оптичний профілометр для потреб слідства. Копії листів адвокати виклали в соцмережах, пише «Громадське радіо».

Член Адвокатської дорадчої групи Маркіян Галабала розповів, що без цього приладу неможливо ідентифікувати зброю, з якої стріляли працівники міліції в протестувальників 20 лютого 2014 року.

«Це специфічний мікроскоп, який дозволяє шляхом 3D-моделювання встановлювати збіг конкретної кулі, випущеної з конкретного ствола — тобто, ідентифікувати, з якої саме зброї була випущена ця конкретна куля», — сказав Галабала.

Складність ідентифікації використаної проти мітингувальників зброї полягає в особливості куль, зазначає адвокат. За його словами, під час Революції Гідності міліція застосовувала так звані експансивні кулі, які при контакті з тілом людини розсипаються на велику кількість дрібних частин.

Рік тому за сприяння Кабінету міністрів вже закуповували мікроскопи з цієї метою, проте, зазначає Галабала, їхньої потужності не вистачає. За словами адвоката, якісний профілометр коштує приблизно 3 млн грн.

Експансивні кулі — особливий вид куль із виїмкою, завдяки якій після влучання в ціль вони «розкриваються». Такі кулі у цивілізованому визнані негуманними, оскільки при попраплянні в незахищене тіло завдають великих пошкоджень в м’яких тканинах.

Ці кулі заборонені для військового застосування першою Гаазькою мирною конвенцією. Проте їх активно використовують органи правопорядку, вони надходять у вільний продаж в низці країн.

Нагадаємо, 20 лютого 2014 року правоохоронці застосували зброю проти мітингувальників Революції Гідності. Внаслідок цього загинуло близько ста людей. Перші смерті на Майдані сталися 22 січня — тоді від вогнепальних поранень загинули Михайло Жизневський та Сергій Нігоян.