Адвокати: Відеоконференція у справі Тимошенко - незаконна

16:15, 13 серпня 2012

Експерти в галузі права наголошують на незаконності застосування режиму відеоконференції у справі екс-прем'єра Юлії Тимошенко, що стосується діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України" (ЄЕСУ).

Адвокат Олексій Баганець на прес-конференції в Києві в понеділок акцентував увагу на тому, що процедура відеоконференції може бути застосована лише до окремих слідчих дій, а не всього процесу в цілому.

У свою чергу адвокат Валентина Теличенко наголосила, що хвороба учасників слідчих дій не є підставою для відеоконференції, тим паче, що сама Ю.Тимошенко виступає проти цього.

"Там, на мою думку, немає найменшої можливості для застосування відеоконференції, незважаючи на те, що вже змонтовано обладнання у кімнаті лікарні (ЦКЛ №5, де проходить курс лікування екс-прем'єр – ред.)", - наголосила В.Теличенко.

На її переконання, якщо стосовно Ю.Тимошенко у справі ЄЕСУ буде застосовано режим відеоконференції, то це буде вагомим аргументом для ЄСПЛ для визнання порушення прав на справедливий судовий розгляд.

"Це буде незаконно і 100% підстава для визнання порушення права на справедливий суд", - погодився з колегою О.Баганець.

Згідно з чинним КПК (зміна, що набула чинності в червні 2011 року), режим відеоконференції може застосовуватися для проведення окремих слідчих дій за обов'язкової згоди обвинуваченого. З набуттям чинності нової редакції КПК 16 листопада 2012 року режим відеоконференції може застосовуватися під час судового процесу.

Печерський районний суд Києва засудив Ю.Тимошенко до семи років позбавлення волі за перевищення повноважень під час підписання газових контрактів із Росією в 2009-м році 11 жовтня 2011 року. Вона відбуває покарання у Качанівській виправній колонії в Харкові з кінця грудня 2011 року.

Захист неодноразово заявляв про проблеми зі здоров'ям ще під час її перебування в Київському СІЗО й вимагав обстеження незалежними медиками, оскільки Ю.Тимошенко не довіряє українським лікарям. 9 травня Ю.Тимошенко перевели з колонії до ЦКЛ №5. Тактику та медикаментозне лікування екс-прем'єра в ЦКЛ №5 визначають німецькі лікарі з клініки "Шаріте".

Водночас нині в Харкові відбуваються судові засідання ще за одним обвинуваченням, інкримінованим Ю.Тимошенко, яке стосується діяльності корпорації "Єдині енергетичні системи України".

У ЦКЛ №5 і в Качанівській колонії минулого тижня обладнали приміщення для проведення відеоконференцій. Ю.Тимошенко категорично відмовлялася брати участь у засіданнях у справі ЄЕСУ, зокрема в режимі відеоконференції. Наступне засідання у справі ЄЕСУ призначено на 14 серпня.

Розгляд касації на вирок у газовій справі Ю.Тимошенко призначено на 16 серпня. Суд засідатиме в Києві.