Вибратися зі Львова літаком, автобусом чи потягом сьогодні можна будь-коли та практично у всі куточки світу. Однак такі здавалося звичайні послуги доступні не для всіх. У міжнародний день інвалідів журналісти випробовували залізничні, повітряні та автобусні ворота міста з погляду людей із особливими можливостями.
Львівський аеропорт зводили, враховуючи усі потреби людей з особливими потребами. Амбуліфт їде до літака, який щойно приземлився. Ця машина допомагає пасажиру на візку самостійно вибратися із салону. Спеціальні працівники подають візок, яким пасажир заїжджає до ліфта. І відразу відвозять до терміналу. Такі амболіфти є лише у найбільших аеропортах країни, інформують «Головні новини Львова».
«Не те, що було в Жулянах, що за мною прийшли на борт і на руках зносили, на очах, коли всі пасажири чекаючи в автобус, бачили ту атракцію. І мені не зовсім це було приємно», - пояснив координатор програми «Безбар’єрна Україна» Ярослав Грибальський.
Подорожувати потягом візочнику вже важче. Адже будівлю головного вокзалу для людей із особливими потребами пристосовували з часом. Відтак тут є спеціальна схема для їхнього пересування.
Подорожувати можна у спеціальному вагоні, там є спеціальний трап для посадки. Однак їх на львівській залізниці лише два. До звичайного поїзда людині на візку допомагають дістатися носії.
На автостанції №2 інвалідові допомогти нікому. Тут візочнику без сторонньої допомоги не виїхати навіть на тротуар. Не можливо самостійно дістатися й до каси.
Дивіться детальніше о 21.00 у "Головних новинах Львова" на 24 каналі.