Аеропорти Львова та Ужгорода не є конкурентами, – Романовська

12:39, 12 листопада 2020
За словами Тетяни Романовської, функціональний аеропорт на Закарпатті стане конкурентним для європейських аеропортів

Директорка Міжнародного аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького Тетяна Романовська заявила, що розташовані на Закарпатті аеропорти не будуть конкурентами для Львова, а лише партнерами. Про це вона повідомила під час дискусії на форумі «Re:Open Zakarpattia», який пройшов 7-8 листопада.

Вона відзначила, що для якісної роботи аеропортів потрібна хороша інфраструктура. За словами Романовської, Львову у цьому плані пощастило, адже за державний кошт аеропорт оновили до «Євро-2012», а наступного року аеропорт планує запустити пасажирські трансатлантичні перевезення: Львів-Торонто, Львів-Чикаго. Таких рейсів планують 2-4 на тиждень.

«Все, що ми зробили у Львові протягом 5 років, треба починати з нуля (через пандемію коронавірусу – ред.). Перевезення зменшилися, є багато викликів. З півмільйона пасажирів ми дійшли до 2,5 млн пасажирів за рік. У цьому році могли мати 3 млн. Але ми маємо 40-50% докризового об’єму, на фоні того, що багато аеропортів закрилися. Ми плануємо повернутися до оптимістичного сценарію за півроку-рік», – розповіла Тетяна Романовська.

Директорка аеропорту «Львів» відзначила, що аеропорт Закарпаттю вкрай необхідний, а також заявила, що аеропорт в Ужгороді, чи Мукачево не стане для Львова конкурентом.

«Ми лише партнери і хочемо теж туди літати. На термали Ужгород може бути літнім аеропортом поки немає ССО, РТО та новозбудованого в Мукачеві. Тим самим розкатуватиме трафік для більших об’ємів. При появі функціонального аеропорту, Закарпаття стане конкурентним для іноземних аеропортів, які майже поруч, а саме Кошице, Сучава, Дебрецен та Братислава. Пасажир Закарпаття повинен полетіти зі свого аеропоту куди захоче не через ті чи інші вище вказані іноземні аеропорти (які теж поруч) а напряму до Італії, Німеччини, Англії, Іспанії і так далі», – сказала вона.

Нагадаємо, що форум «Re:Open Zakarpattia» відбувся 7-8 листопада. Він покликаний спростувати негативні стереотипи про Закарпаття та сформувати новий якісний порядок денний розвитку регіону.

Проект реалізується ГО «Інститут Центральноєвропейської Стратегії» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Більше деталей про форум можна дізнатись за посиланням.