Аеропорти Львова та Ужгорода не є конкурентами, – Романовська

12:39, 12 листопада 2020

Директорка Міжнародного аеропорту «Львів» ім. Данила Галицького Тетяна Романовська заявила, що розташовані на Закарпатті аеропорти не будуть конкурентами для Львова, а лише партнерами. Про це вона повідомила під час дискусії на форумі «Re:Open Zakarpattia», який пройшов 7-8 листопада.

Вона відзначила, що для якісної роботи аеропортів потрібна хороша інфраструктура. За словами Романовської, Львову у цьому плані пощастило, адже за державний кошт аеропорт оновили до «Євро-2012», а наступного року аеропорт планує запустити пасажирські трансатлантичні перевезення: Львів-Торонто, Львів-Чикаго. Таких рейсів планують 2-4 на тиждень.

«Все, що ми зробили у Львові протягом 5 років, треба починати з нуля (через пандемію коронавірусу – ред.). Перевезення зменшилися, є багато викликів. З півмільйона пасажирів ми дійшли до 2,5 млн пасажирів за рік. У цьому році могли мати 3 млн. Але ми маємо 40-50% докризового об’єму, на фоні того, що багато аеропортів закрилися. Ми плануємо повернутися до оптимістичного сценарію за півроку-рік», – розповіла Тетяна Романовська.

Директорка аеропорту «Львів» відзначила, що аеропорт Закарпаттю вкрай необхідний, а також заявила, що аеропорт в Ужгороді, чи Мукачево не стане для Львова конкурентом.

«Ми лише партнери і хочемо теж туди літати. На термали Ужгород може бути літнім аеропортом поки немає ССО, РТО та новозбудованого в Мукачеві. Тим самим розкатуватиме трафік для більших об’ємів. При появі функціонального аеропорту, Закарпаття стане конкурентним для іноземних аеропортів, які майже поруч, а саме Кошице, Сучава, Дебрецен та Братислава. Пасажир Закарпаття повинен полетіти зі свого аеропоту куди захоче не через ті чи інші вище вказані іноземні аеропорти (які теж поруч) а напряму до Італії, Німеччини, Англії, Іспанії і так далі», – сказала вона.

Нагадаємо, що форум «Re:Open Zakarpattia» відбувся 7-8 листопада. Він покликаний спростувати негативні стереотипи про Закарпаття та сформувати новий якісний порядок денний розвитку регіону.

Проект реалізується ГО «Інститут Центральноєвропейської Стратегії» за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID). Більше деталей про форум можна дізнатись за посиланням.