Куди піти у Львові у вихідні 12-14 березня

Лемківські запусти, виставка Юрія Скандакова, концерт володаря «Греммі» та музика Астора П'яцолли

13:03, 12 березня 2021

«Лемківські запусти» із люблінським гуртом «Древутня».

Прихильників етно-музики скликають на «Лемківські запусти». Забаву провадитиме капела «Древутня» з польського Любліна. Ці музиканти співають народні пісні польською, українською мовами, зокрема лемківською говіркою. А ще у їхньому арсеналі вражаюча кількість автентичних інструментів. З ними капела «Древутня» виступить у Львівському театрі ляльок у суботу, 13 березня.

Деталі за посиланням.

Виставка української таборової пошти.

Унікальну колекцію української таборової пошти показують в арт-салоні «Велес». У цю приватну збірку потрапили марки 1945-50-х років. Їх друкували наші земляки – військовополонені, які перебували у двох таборах в Італії та Німеччині. Вони створили власну пошту: самі малювали марки і друкували у старій німецькій типографії. Колекцію зібрав Йосип Любінін.

«Художники зобразили всю історію України в цих марках і ці марки офіційно використовували, їх наклеювали на конверти і таким чином українці шукали своїх родичів і своїх знайомих», – розповів власник колекції Андрій Пушак.

Детальнішу інформацію шукайте тут.

Концерт «Лученко&Кухар».

На сцені філармонії у п’ятницю, 12 березня, концертуватиме номінант і володар «Греммі» – українсько-американський диригент Теодор Кухар, а також симфонічний оркестр Львівської філармонії та скрипалька зі Швейцарії Владислава Лученко. Гастролерка гратиме на старовинній скрипці 1700-х років. Поєднають в одній програмі твори Антоніна Дворжака, Петра Чайковського і симфонічну поему «Мойсей» Станіслава Людкевича.

«Буде Дворжак, звичайно, що і Чайковський, його скрипковий концерт. Владислава Лученко сама просила його виконати, і звісно, що ця музика в душі, у крові цього оркестру. А ще я почав відчувати обов'язок перед попередньою генерацією української музичної культури, бо у мене дід вчився у Станіслава Людкевича, тому виконаємо і його твір», – запросив Теодор Кухар.

Більше інформації знайдете тут.

До 100-річчя короля танго Астора П'яцолли.

І ще одна знакова подія у тому ж залі філармонії. У неділю, 14 березня, філармонійний оркестр запрошує на музику короля танго Астора П'яцолли. Цьогоріч святкують 100-річчя від дня народження цього аргентинського композитора. Своє трактування його творів запропонує послухати диригент Володимир Сивохіп, скрипаль Марко Комонько та бандеоніст Ігор Саєнко.

Деталі зможете знайти за посиланням.

Рестроспективна виставка Юрія Скандакова.

У Національному музеї ім. Андрея Шептицького відкрили масштабну виставку українського живописця, графіка та дизайнера. Юрій Скандаков – цікавий представник андеґраундного Львова 1960–1980-х років. Саме з цього періоду і аж до 2000-их показують публіці його живопис, пастель і графіку. Виставка триватие до 4 квітня.

Більше інформації тут.