Аграрії просять ВР відхилити низку законопроектів

14:50, 14 травня 2014

Асоціації агропромислового комплексу, які представляють інтереси сільськогосподарських товаровиробників та зерно-торговельних компаній, наголошують на необхідності відхилення законопроектів, через які виробники ріпаку та соєвих бобів можуть втратити ринки збуту.

Йдеться про законопроекти №3658 «Про встановлення ставок вивізного (експортного) мита на ріпак» та №4693 «Про встановлення ставок вивізного (експортного) мита на соєві боби, подрібнені або не подріблені».

З таким закликом аграрії звернулись до голови Комітету ВРУ з питань аграрної політики та земельних відносин Григорія Калетніка та голови Комітету ВРУ з питань податкової та митної політики Віталія Хомутинніка, повідомила прес-служба асоціації «Український клуб аграрного бізнесу».

Експерти асоціації вважають, що ухвалення цих законопроектів призведе до значних втрат сільськогосподарських товаровиробників.

В асоціації кажуть, що ці законопроекти передбачають встановлення ставки експортного мита на ріпак на рівні 15% від митної вартості, але не менше €30 за тонну, а також на соєві боби – на рівні 15% від митної вартості, але не менше €35 за тонну.

В «Українському клубі аграрного бізнесу» нагадали, що в 2013 році Україна експортувала 2,35 млн. тонн ріпаку на суму у $1,197 млрд., а також 1,5 млн. тонн соєвих бобів на суму у $742 млн. За умов встановлення експортного мита на рівні 15%, втрати аграріїв становитимуть $291 млн.(3,3 млрд. грн. за поточним валютним курсом), наголосили в асоціації.

За словами заступника генерального директора з правових питань «Українського клубу аграрного бізнесу» Інни Острадчук, у 2013 році рентабельність у рослинництві становила лише 11,3%.

«Тому встановлення експортного мита на ріпак та сою – культури, які є експортоорієнтованими, та вирощування яких покриває збитковість вирощування інших культур, позбавить аграріїв стимулів до розвитку аграрного виробництва, призведе до погіршення показників валової продукції сільського господарства і зменшення експортного потенціалу країни», - резюмувала Острадчук.