Через рішення президента Росії Володимира Путіна вводити війська в Україну акції російських компаній падають з неймовірною швидкістю, рубль також досягнув свого історичного мінімуму.
Різниця в дві години між московським і київським часом дала можливість українцям з самого ранку побачити, що військова агресія Путіна не тільки додає привабливості «вождю» в очах деяких жителів РФ, а й обвалює економіку країни, пише Espreso.tv.
Так, з самого ранку з'явилися новини про те, що російський рубль вийшов на історичні мінімуми до долара і євро. За словами російських аналітиків, головну роль у девальвації російського рубля відіграє посилювання геополітичних ризиків зважаючи на конфлікт між Україною і Росією.
Курс долара в перші хвилини торгів на Московській біржі подорожчав на 86 копійок до 36,75 рубля, євро виріс на 1,24 рубля до 50,82 рубля.
Далі пішли новини з фондових бірж. Індекс РТС (офіційний індикатор фондової біржі РТС (Російська торгова система) - ред.) станом на 10:50 за московським часом обвалився на 10,3% до 1 135 пунктів. ММВБ (Московська міжбанківська валютна біржа, – ред.) до цього ж часу знизився на 9,2% до 1 311 пунктів.
І знову, індикатори Московської біржі впали на тлі рішення Ради Федерації, який 1 березня дозволила ввести війська на територію України.
Окремо слід виділити різке падіння російських гігантів та монополістів. Акції "козирної карти" в економічній боротьбі проти України - монополіста "Газпрому" станом на 10:46 за московським часом (08:46 по Києву) впали на 11,64%. Це показник мінімуму липня 2013 року.
Акції Банку ВТБ обвалилися на 12,5% до 0,037 рубля. «Уралкалий» подешевшав на 11 % до 146 рублів. Акції «Распадской» подешевшали на 24 % до 19 рублів. Акції металургійного гіганта «Мечел» подешевшали на 26 %, через це торги акціями компанії припинені.
Такий обвал російські ЗМІ списують на військову агресію і побоювання санкції інших країн.
«Інвестори влаштували розпродаж активів, побоюючись економічних санкцій Заходу, які можуть бути введені у випадку збройного вторгнення РФ. Також очікується зниження обсягу інвестицій в російську економіку, відплив капіталу й подорожчання кредитів», - пише lenta.ru.
Нагадаємо, через дії Росії щодо України, Канада, Франція, Німеччина, Італія, Японія, Великобританія, США і ЄС не будуть брати участь у саміті G8, який мав пройти у червні цього року в Сочі.
1 березня Рада Федерації Федерального зібрання РФ задовольнила звернення президента Росії Володимира Путіна про введення військ в Україну. В Україні привели у повну бойову готовність Збройні Сили України. Також МЗС України закликало НАТО, США і ЄС захистити територіальну цілісність країни.
2 березня НАТО закликало Росію негайно вивести свої війська з України і відмовитися від планів вторгнення в будь-який з регіонів країни.