Академія наук бойкотуватиме табачниківський з’їзд освітян

11:20, 19 жовтня 2011

Президія Академії наук вищої школи України ухвалила рішення про бойкот ІІІ з’їзду освітян, призначеного на 28 жовтня 2011 року, і закликала всі громадські організації, освітян та науковців приєднатися до цього бойкоту.

Академія наук вищої школи України наголошує, що в умовах подальшого поширення негативних тенденцій у освітній та науковій галузі, що особливо гостро виявилося впродовж 2010-2011 рр., актуальним є проведення чергового з’їзду освітян України. Назріла нагальна проблема обговорення на загальнодержавному рівні стратегії розвитку вітчизняної освіти і науки на найближчу і довгострокову перспективу, вважають члени президії.

«Але Міністерство освіти і науки, молоді та спорту запланувало провести ІІІ з’їзд освітян у добре відомих радянських традиціях, аби лише висловити «всенародну підтримку» нинішнім очільникам міністерства, обілити їх від очевидних провалів. За вказівкою зверху були відібрані підконтрольні делегати з’їзду від обласних управлінь освіти та інших установ, а нашвидкуруч скомпонований для обговорення на з’їзді  недосконалий і «сирий» міністерський варіант бачення розвитку вітчизняної освіти на період 2012-2021 рр. з’явився на сайті МОНМС в останній момент, і переважна більшість освітян і науковців фізично не мали змоги висловити свою думку щодо цього документу», - йдеться у заяві науковців.

Академія наук вищої школи України вважає, що за таких обставин представники реальних громадських організацій освітян і вчених потрапити на цей з’їзд (і тим більше отримати на ньому слово) шансів не мають.

«Зрозуміло, що такий з’їзд не матиме жодного позитивного результату, призведе лише до дальшого розширення прірви між державою та суспільством та до непродуктивних витрат значних бюджетних коштів», — вважають науковці

Нагадаємо, у вересні 2010 року Академія наук вищої школи розкритикувала закон «Про мови».  Зокрема, на думку академіків, ухвалення зареєстрованого в парламенті закону про мови зніме мотивацію до вивчення української мови зробить правомірною ситуацію, коли в усіх сферах громадського життя послуговуватимуть російській мові.