Активісти наполягають на дорозслідуванні підпалу кінотеатру «Жовтень»

11:09, 24 лютого 2015

Директор ТОВ «Кіноман» Людмила Горделадзе, активісти та правозахисники наполягають на необхідності дорозслідування кримінального провадження за фактом підпалу в жовтні 2014 року кінотеатру «Жовтень», повідомляє УНІАН.

Вона наголосила, що сьогодні, 24 лютого, в Голосіївському районному суді Києва відбудеться засідання з розгляду справи проти двох молодиків, яких звинувачують у підпалі кінотеатру, їхні дії кваліфіковані за статтею «хуліганство». За її словами, в обвинувачувальному акті йдеться лише про зрив сеансу в залі кінотеатру через їхні навмисні дії.

«При цьому, всупереч наявним у слідства висновками судових експертиз, старший прокурор прокуратури Подільського району 19 січня виніс постанову про виділення матеріалів в окреме провадження, відповідно з чим у Реєстр досудових розслідувань внесено відомості про вчинення невстановленими службовими особами ТОВ «Кіноман» і Подільської пожежної частини кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 статті 367 (службова недбалість) ККУ». Йдеться про те, що відповідальні за пожежну безпеку в кінотеатрі і пожежники неналежно виконували свої службові обов'язки, у зв'язку з чим настали тяжкі наслідки, а саме - пожежа в кінотеатрі і знищення майна як державного, так і ТОВ «Кіноман», - поінформувала Горделадзе.

Вона заявила, що розслідування підпалу кінотеатру в повній мірі не проводилося, а в даний час паліям намагаються допомогти уникнути покарання.

Громадські активісти, ініціатори руху «Врятуй «Жовтень» також не задоволені тим, як ведеться справа. За словами координатора руху Сергія Щелкунова, після того, як провадження було перекваліфіковано в «хуліганство», громадські активісти спробували самі розібратися в тому, що трапилося. За словами Щелкунова, було встановлено, що обидва палії мають стосунок до праворадикального руху. При цьому він нагадав про повідомлення в соцмережах про те, що кіносеанс був зірваний навмисне через ЛГБТ-тематику показу.

На думку активіста безкарність може призвести до того, що згодом жертвою цієї радикальної організації може стати хто завгодно, хто їм не сподобається.

Своєю чергою, директор зі стратегічних справ Української Гельсінської спілки з прав людини Михайло Тарахкало зазначив, що європейське співтовариство і Європейський суд з прав людини вимагають у випадках, коли є ознаки вчинення злочину на ґрунті ненависті, упередженості, а в даному випадку в соцмережах було повідомлення про зрив показу фільму про ЛГБТ-спільноту, то і підпал «Жовтня» повинен бути більш ретельно розслідуваний, враховуючи саме ці мотиви.

Нагадаємо, пізно ввечорі, 29 жовтня кінотеатр підпалили під час кінопоказу у рамках кінофестивалю «Молодість». Пожежа зруйнувала перекриття між поверхами та пошкодила кінозали кінотеатру.