Активісти погрожують заблокувати поставки продуктів в Крим через порушення там прав людини

13:04, 7 березня 2015

Не зважившись раніше на повну блокаду Кримського півострова, продовжуючи постачати продовольство, воду, електроенергію, Україна зберегла залежність Криму за цими позиціями на 60-80%. Тепер головне – вміло скористатися цією перевагою, насамперед для захисту громадян України від арештів, викрадень, переслідувань і будь-якого виду дискримінації.

Про те, що  такі плани обговорюються, дав зрозуміти голова меджлісу кримськотатарського народу Рефат Чубаров. Після чергового тиску з боку ФСБ на правозахисників  він повідомив на своїй сторінці в соцмережі про можливі  кроки у відповідь, які можна назвати «продовольство в обмін на свободу».

«Безперечно,   патологічна ненависть кримської влади до активістів кримськотатарського національного руху, які виступають на захист прав свого народу і відстоюють в окупованому Криму права людини, незалежно від національності, переступила  всі мислимі й немислимі межі. Упевнений, посилені консультації, як ми проводимо  цими днями в Києві та за межами України, дозволять нам скоро  встановити жорстку залежність поставок продуктів харчування та інших товарів на окупований півострів з материкової України від стану прав людини в Криму. Ідеться не про те, щоб приректи жителів Криму на голод (упаси Всевишній!), а щоб примусити окупаційну владу дотримуватися прав людини», – зазначив Чубаров.

Такі плани підтверджують джерела газети «Дзеркало тижня. Україна».

«Якщо влада України не вживе  рішучих дій для звільнення арештованих кримських активістів, припинення переслідувань інакодумців та   захисту прав громадян України, ми робитимемо  це самі. Ми перекриємо цей ганебний конвой із продовольством, який щодня йде на Крим для підтримки окупантів та їхньої армії. Для цього не потрібно багато людей (хоча їх знайдеться чимало, повірте, не тільки кримських татар — патріотів багато), коштів, тим більше  зброї. Ми мирні люди, але терпіти більше це б… не будемо», — повідомив відомий своєю безкомпромісною позицією активіст. 

Другий співрозмовник, не вдаючись у подробиці, підтвердив, що такі плани справді обговорюються, у тому числі й на організаційному рівні, однак відмовився відповідати на запитання, чи санкціоновані ці дії українською владою.

Як повідомляв ZAXID.NET, 16 березня у Криму відбувся так званий "референдум" про приєднання півострова до Росії, який пройшов на фоні окупації півострова.

18 березня Путін та самопроголошена влада Криму підписали договір про приєднання Республіки Крим та Севастополя до складу РФ.

20 березня Держдума, а 21 березня Рада Федерації РФ ратифікували «угоду» з самопроголошеною владою Криму про приєднання до Росії на основі результатів «референдуму».

21 Березня президент Росії Володимир Путін підписав ці закони, завершивши, таким чином, анексію кримського півострова.

2 липня міністр юстиції України Павло Петренко повідомив, що збитки, завдані Україні анексією Криму, склали 1 трлн 180 млрд грн.