Активісти склали рейтинг прогульників і кнопкодавів у Верховній Раді

16:41, 21 грудня 2016

У 2016 році усі пленарні засідання Верховної Ради відвідали лише 13 із 406 народних депутатів, а двоє за рік узагалі не з’явилися на роботі. Про це свідчить моніторинг руху «Чесно».

З дослідження випливає, що найкраще відвідували парламент депутати «Народного фронту», «Самопомочі» і БПП.

Найгірше ходять на роботу депутати від «Опозиційного блоку», «Волі народу» й «Відродження».

Щоп’ятниці засідання прогулює кожен четвертий нардеп, хоча тоді до парламенту проходять члени уряду.

218 із 406 нардепів збільшили показники відвідування. При цьому значних змін у фракційних показниках у порівнянні з 2015 роком не відбулося – хіба що «Опозиційний блок» піднявся на одну сходинку, випередивши «Волю народу».

Сергій Клюєв, який перебуває у розшуку, та Андрій Білецький, який нещодавно очолив нову партію «Національний корпус», зовсім не відвідують Верховну Раду.

За даними письмової реєстрації, у Верховній Раді не було також Федора Негоя та Ярослава Москаленка – проте вони виступали у сесійній залі.

Москаленко із «Волі народу» заявив, що відвідав 88% засідань, але не відмічався у письмовій реєстрації на знак протесту, бо його фракція вимагає запровадити сенсорну кнопку: «Письмова реєстрація у ХХІ столітті – абсолютно радянський рудимент».

Крім того, за 2016 рік рух «Чесно» зафіксував 68 фактів кнопкодавства, що на 3 випадки менше, ніж у 2015 році (71 факт). Лідер у цьому порушенні – президентська фракція.

По фракціях ситуація загалом така: 35 разів кнопкодавили депутати «Блоку Петра Порошенка», 14 – групи «Відродження», 6 – «Опозиційного блоку», 5 – «Народного фронту», 3 – «Волі народу», 2 – «Радикальної партії Олега Ляшка», 2 – позафракційні.

Рух «Чесно» не зафіксував жодного випадку кнопкодавства депутатами «Батьківщини» та «Самопомочі».

У БПП кнопкодавили 19 депутатів, деякі неодноразово: Олександр Лівік – 4 факти за рік, Олександр Бакуменко, Богдан Дубневич, Роберт Горват, Борис Козир, Олександр Урбанський – по 3 факти.

Минулого року найбільше кнопкодавили «відродженці». Цього року Антон Яценко з цієї групи голосував на 5 місцях одночасно.

Активісти зазначили, що більшість злісних прогульників, як правило, фігурують у списках тих, хто бере компенсацію на житло, користуються службовими машинами й іншими депутатськими привілеями.

Як відомо, законотворці не передбачили відповідальність за прогулювання роботи. Спікер Верховнрої Ради Андрій Парубій намагається дисциплінувати їх погрозами позбавити зарплати.

«Чесно» запустив флешмоб #НаРоботуЯкНаСвято, щоб привернути увагу до низької відвідуваності засідань нардепами.