21 листопада відбулося судове слухання у справі за позовом акціонера «Кредобанку» Олександра Стародубцева щодо перевищення повноважень членами наглядової ради ПАТ «Кредобанк» при продажу активів банку на суму понад 1 млрд 600 млн гривень за заниженою вартістю.
Близько 30 міноритарних акціонерів пікетували господарський суд Львівської області, вимагаючи, аби їх допустили на судове засідання на боці позивача і аби слухання проводились у відкритому режимі.
Акціонер «Кредобанку», юрист за фахом Єгор Лучинкін розповів, що позивач та інші міноритарні акціонери, в інтересах яких він подав позов, вимагають визнання незаконним та скасування рішення наглядової спостережної ради «Кредобанку», згідно з яким було відчужено 37% активів банку на структуру, споріднену до мажоритарного акціонера РКО Bank Polski, (який володіє на сьогодні 99,6% акцій «Кредобанку»), за ціною 30% від вартості цих активів.
«Ми вважаємо, що таке рішення незаконне. Згідно з законом продаж більш ніж 25% активів акціонерного товариства є значним правочином, тому таке рішення повинне прийматись на загальних зборах акціонерів. Якщо б акціонери проголосували б проти такого рішення, банк був би змушеним викупити в акціонерів акції за справедливою ціною», – зазначив він.
«На минулому судовому засіданні представник «Кредобанку» подав клопотання суду про розгляд справи в закритому режимі, мотивуючи тим, що в судовому процесі може бути розголошена якась банківська таємниця. Ми заперечували проти такого клопотання і зазначали, що в банку на сьогодні налічується 6800 акціонерів – простих українців – юридичних і фізичних осіб, які з 1995 року не отримали від банку дивідендів. Ці люди зацікавлені в тому, щоб знати про перебіг судової справи», – наголосив Єгор Лучинкін.
Своєю чергою позивач Олександр Стародубцев наголосив, що попри те, що «Кредобанк» називає свою діяльність збитковою, він затрачає значні кошти на ребрендінг, ремонт нових приміщень і високу оплату топ-менеджерів.
«Також нам стало відомо, що на сьогодні «Кредобанк» знову намагається відчужувати активи банку без узгодження цього питання з акціонерами», – наголосив Єгор Лучинкін.
Він розповів, що справа триває вже півроку. «Ми звертались до банку з пропозиціями внести питання щодо відчуження цих активів до розгляду загальних зборів акціонерів, щоб ми могли скористатись своїм правом проголосувати проти продажу цих активів і банк викупив би у нас акції. Однак на сьогодні у нас з банком ніякого конструктивного діалогу немає, оскільки керівництво банку призначено польським мажоритарним акціонером РКО Bank Polski, а спостережна рада складається з числа резидентів Польщі. Жодної відповіді від наглядової ради ми поки що не отримали, хоч вона мала б представляти інтереси всіх акціонерів.
Одним з наслідків сьогоднішнього слухання стало те, що клопотання «Кредобанку» про проведення судових засідань у закритому режимі було відхилене.
«Ми будемо вимагати проведення судової експертизи тих кредитів чи активів – чому їх оцінили у 30% вартості, якщо вони були гарантовані потужним польським банком? До 21 грудня ми повинні подати в суд перекладену польською мовою ухвалу, яка була оголошена сьогодні, і з цією ухвалою суд мусить звернутись до Республіки Польща через відповідні установи про зобов’язання представника РКО Bank Polski бути присутнім на судових засіданнях. і після цього суд відновить слухання цієї справи», – прокоментував ZAXID.NET Єгор Лучинкін за наслідками слухання справи.
Нагадаємо, конфліктом у «Кредобанку» зайнялась прокуратура.