Акціонери «Північного потоку-2» відкликали заявку про створення спільної компанії

12:52, 13 серпня 2016

У польського антимонопольного регулятора UOKiK заявили, що російський «Газпром» і його партнери не зможуть створити спільне підприємство щодо будівництва газопроводу «Північний потік-2». Це сталося через відкликання заявок основних партнерів підприємства. Про це інформує «Польське радіо».

«Відкликання заявок означає, що шістьма юридичними особами буде неможливо створити спільного підприємства, яке мало займатися будівництвом газопроводу «Північний потік-2». Це червоне світло для цієї угоди», – заявив голова Управління охорони конкуренції та споживачів UOKiK Марек Неєхаль.

Партнерами, які повинні були займатися будівництвом газопроводу «Північний потік-2» є «Газпром», Eni, OMV, Shell, Uniper і Wintershall. Усі вони забрали свої заяви з польського Управління охорони конкуренції та споживачів (UOKiK).

«Але це рішення не матиме впливу на реалізацію проекту, яка продовжується за планом», – мовиться у заяві партнерів, опублікованій 12 серпня.

Раніше шість компаній направили до UOKiK заявку на створення органу, який би відповідав за будівництво та експлуатацію газопроводу «Північний потік-2». У відповідь на це Управління опублікувало свої застереження щодо цього. Один з аргументів – небезпека обмеження конкурентноздатності інших суб’єктів ринку.

«Північний потік-2» – це проект магістрального газопроводу, яким планують доправляти газ із Росії у Німеччину дном Балтійського моря.

Будівництво двох ниток газопроводу планують завершити у 2019 році. Мажоритарним акціонером компанії, відповідальної за будівництво, є російський «Газпром».

ЄС та США наполягають, що будь-які нові інфраструктурні об’єкти у цій сфері, що стосуються Європейської співдружності, мають повністю відповідати Третьому енергетичному пакету ЄС.