Роботи, наче викладені тоненьким пензлем, і якщо уважно приглядатися, не зауважиш, що вони викладені насправді пластиліном. Автор цих робіт - Алла Вострякова.
Що жінка стане творити з пластиліну - не було й натяку, адже вивчалася вона на художника-модельєра в Брянківському технолого-економічному технікумі, що на Луганщині. Однак, у долі свої плани на нас.
Одне-єдине пророцтво на "пластилінове майбутнє" Анни було там же ж, у технікумі. Її вчитель одним словом обмовилася про це незвичне мистецтво.
З 2001 року Анна, так би мовити, вся - у пластиліні. Сама себе навчила працювати. Тепер одна робота народжується від 1 місяця до 4.
Паличкою, якою колись у Греції писали на папірусі – стеком, вона змішує тони на палітрі і викладає їх - товщиною може навіть меншою за міліметр - на оргскло. Так в одній роботі часом переплітається до 200 відтінків. Найцінніший з яких для мисткині - білий, бо дефіцит.
Чистий білий вона знайшла на підприємстві у Росії. Тож доведеться брати його гуртом - до 30 кілограмів. А загалом такі роботи "витривалі": оргскло захищає пластилін від ультрафіолету, тож барви не вицвітають, а пластилін не тече навіть при 35 градусах. Натомість через вміст в пластиліні воску, роботи й не тріскають і при мінус 5.
Свого мистецтва Вострякова навчала і дітлахів. Робила виставки не лише в Україні, але й у Китаї та Берліні.