Сьогодні, 9 жовтня, з нагоди вшанування 99-річчя від дня народження поета Богдана-Ігоря Антонича в актовій залі Львівського національного університету імені Івана Франка проводять творчий вечір "Богданові-Ігорю Антоничу - 100-1".
Гості вечора - відомі постаті української культури й науки: член-кореспондент НАН України Микола Ільницький, народний артист України Богдан Козак, письменник, літературознавець Віктор Неборак, лауреат Національної премії України ім. Т.Шевченка Ігор Калинець та інші - розповідали про Антонича та зачитували його вірші.
"Антонич - один з найскладніших українських поетів. Він пережив довгі роки забуття, навіть у стінах свого університету. Антонич навчався на славістиці. Вийшло шість його збірок поезій, які подібні й неподібні водночас одна на одну, у них видно, як розвивається Антонич як поет", - зазначила модератор вечора, філолог Ірина Старовойт.
"Антонич - унікальна постать у нашій літературі. Доля дала йому коротке життя і надзвичайний талант. Скривдила його доля коротким життям, але обдарувала стиснутим у 6-7 років талантом. Походить Антонич з Лемківщини, власне цей край дав йому запас творчості і визначив його основні її мотиви. Адже Антонич не був викривальним поетом, він прославляв єдність природи", - зазначив під час вечора професор, член-кореспондент НАН України Микола Ільницький.
Богдан-Ігор Антонич (1909-1937) - український поет, прозаїк, перекладач, літературознавець. Народився на Лемківщині, навчався у Сяноцькій гімназії та Львівському університеті. Заробляв на життя літературною діяльністю. Все творче життя Антонича пов’язане зі Львовом, де він жив упродовж 1928-1937 років. Тут він помер і похований. Автор шести поетичних збірок, незакінченого роману "На другому березі", поетичних перекладів із чотирьох європейських мов, низки статей на теми літератури й мистецтва.