Альтернатива зрубаній ялинці – штучна, в горщику чи хенд-мейд

Львів’яни можуть придбати саджанець за 300 грн або ж безкоштовно зробити власноруч

18:55, 16 грудня 2015

Екологічно свідомі львів'яни дедалі частіше шукають оригінальну альтернативу зрубаній ялинці. Різдвяне дерево можна намалювати на стіні, викласти з книжок чи пивних пляшок. Можна створити і ялинку з більш натуральних матеріалів. Журналісти Телеканалу новин «24» шукали найдешевший замінник зрубаній ялинці.

Працівники садових центрів розповідають: перед святами люди все частіше запитують про саджанці ялинок у горщиках. Деякі навіть хочуть взяти таке дерево в оренду.

Ціни на такі деревця доволі доступні. Маленьке коштуватиме близько 200 грн. За велике та сформоване доведеться викласти кілька тисяч. Відгулявши Різдво, деревце можна висадити в лісі, парку чи на дачі. А за бажання та при правильному догляді – ялинка може прикрашати оселю, терасу чи балкон не один рік.

«Її лише потрібно поливати, бо горщики – це тимчасово. Проте в горщиках їх можна тримати приблизно 2 роки, пізніше треба пересаджувати в інший», – розповів консультант з декоративних рослин Олег Гнатів.

Менш практичний, але також натуральний варіант – це ялиночки, сплетені з гілок. Їх вже можна знайти на львівських ринках. Продавці хочуть за такі від 10 грн. Переважно вони компактні – до метра заввишки, але можна знайти і вищі.

Екологічно свідомі львів'яни, як правило, все ж надають перевагу штучному аналогу багаторазового використання. Ціна на штучну ялинку коливається від 100 грн до $1000: все залежить від висоти та якості.

Більш сміливим пропонують дизайнерські ялинки – валяні з вовни, сплетені з лози, дроту, соломи чи моху. Але якщо вам пощастило із вмілими руками та творчим хистом, стильне деревце можна зробити вдома з підручних матеріалів.

«Ялинку можна зробити практично з усього, що є вдома, – розповіла майстриня Тетяна Перетятко. – У нас завжди є якийсь папір, картон, тканина, і з цього всього можна і пошити, і склеїти».