Альтернативи вакцинації на сьогодні немає, - експерт

18:20, 23 березня 2010

Альтернативи вакцинації на сьогодні немає. У Міністерстві охорони здоров’я України йде мова, щоб стало обов’язковим щеплення на сезонний грип. Ми пережили нелегкий час, за який втратили понад 50 вагітних. Держава виділила на 600 млн грн, більше ніж минулого року, для придбання апаратури, медикаментів, антибіотиків.

Зазначив 23 березня на прес-конференції доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри педіатрії Національної медичної академії післядипломної освіти ім. Л. Шупика Київ В’ячеслав Бережний.

За його словами, треба бути готовим до сезонного грипу. "Ми забезпечили всім необхідним реанімації. Завдяки МОЗ, епідемслужбам враховано ті помилки, які були зроблені. Є все потрібне і для діагностики – не тільки в центрі, а й у різних регіонах України", - зазначив він.

Як запевнила головний дитячий імунолог МОЗ України Людмила Чернишова, після панепідемічного грипу, який пережила Україна, антивакцинальна кампанія в країні стихла, однак кількість відмов від щеплень зростає. "У 2-3 рази збільшилася кількість відмов від щеплень. У деяких регіонах ця цифра більша. Є такі випадки, коли батьки просять видати довідки, що дитина провакцинована", - зазначила головний дитячий імунолог.

Як зазначила представник МОЗ Олена Терещенко, Львівська область ще донедавна займала перше місце по кількості відмов вакцинування, тепер же 11% відмов, при чому в Україні цей відсоток сягає 13%.

Доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри дитячих інфекційних хвороб Національного медичного університету ім. О. Богомольця, головний позаштатний спеціаліст МОЗ України з питань дитячих інфекційних хвороб Сергій Крамарєв зазначив, що ті країни, які проводять планово вакцинацію, не зіштовхуються з такими проблемами як поліомієліт та інші хвороби. "Коли медики бачать, як дитина помирає від дифтерії чи іншої інфекції, якої можна було уникнути, провакцинувавшись, у них не виникає жодного сумніву в ефективності щеплень", - зазначив він.

"Основна функція імунної системи – захист від інфекцій, щоб працював цей протиінфекційний захист імунна система має створити пам’ять до тих чи тих інфекцій. Саме щеплення допомагає сформувати цю пам’ять, і вже під час епідемії людський організм знатиме, як зустріти інфекцію. Як імунолог хочу сказати, що тепер розглядається не моно вакцина, що має 3 тис. антигенів, а комбінова вакцина (46 антигенів)", - доктор медичних наук, професор, завідувач кафедри клінічної імунології та алергології львівського національного медичного університету Валентина Чоп’як.

Вердикт імунологів єдиний – потрібно вакцинуватися.