American men in Lviv

Найцікавіше у другий день Alfa Jazz Fest

13:21, 26 червня 2016

Другий день фестивалю Alfa Jazz Fest  привів до Львова блискучих музикантів та великий політично-дипломатичний десант.

Концерт на головній сцені імені Едді Рознера відвідала перша леді України Марина Порошенко з сином, посол України в Польщі Андрій Дещиця, посол Японії Сумі Шігекі та посол США в Україні Джеффрі Пайєт. Він потішився, що до Львова приїхало так багато американських виконавців. Постійним слухачем уже встиг стати мер Києва Віталій Кличко.

Віталій Кличко та Джеффрі Пайєт

Організатори вирішили на години пересунути початок через спеку. До честі тих, хто займається порядком на майданчику варто зауважити, що вони категорично не пускають під час виконання композицій тих, хто спізнився. Навіть генпрокурору України Юрію Луценку та його дружині-нардепу довелось чекати перерви між творами у виконанні музикантів першого ешелону сучасного джазу.

Борис Ложкін, Ірина та Юрій Луценки

Саксофоніст Бренфорд Марсаліс - представник зіркової сім’ї. Чотири брати Джейсон Марсаліс, Вінтон Марсаліс, Елліс Марсаліс III та Робі Марсаліс, а також його батько Елліс - всі вони також присвятили своє життя джазові. Бренфорд не відстає від решти хедлайнерів фестивалю - також може похизуватися премією Ґреммі за найкращу інструментальну джазову роботу.

Бренфорд Марсаліс

Свій власний бенд, Branford Marsalis Quartet, джазмен заснував у 1990-х. Його часто називають найбільш креативним, розумним і емоційним сучасним джазовим мейнстрімовим колективом.

Мало є у сучасному джазі  музикантів, які є настільки невтомними у пошуках та схильних до постійних змін. Попри те, що Бренфорд Марсаліс  давно зробив собі ім'я в музичному світі і має в своєму жанрі одні з найвищих концертних гонорарів. 

У сольній кар'єрі, яку Марсаліс переривав зйомками в художньому кіно (найбільш відомі фільми «Блюз про краще життя» Спайка Лі та «Притулок Єви» Кейсі Лемонс) він створив власний стиль, знаком якого є симбіоз бопа, кул-джазу, імпровізацій, змін настроїв і ритмів. Часом в побудови джазу вплітаються елементи блюзу та навіть фламенко.

Branford Marsalis Quartet

Його батько Елліс Марсаліс - знаменитий джазовий піаніст, з дитинства вчив джазу і синів. Молодший Вінтон заслужив статус одного з кращих в світі трубачів, Джейсон став барабанщиком, а Дельфійо грає на тромбоні. 

Щодо Бренфорда, то він вирішив поекспериментувати у нових джазових формах. Він грав у групі Майлза Девіса. Згодом працював зі Стінгом. Саме саксофон Марсаліса звучить в знаменитому хіті та кліпі Englishman In New-York. Знайшлося місце для пісні Стінга і на львівському концерті. 

Курт Елінг

У Львові квартет Бренфорда Марсаліса виступив у тандемі з вокалістом Куртом Елінгом.

Чиказький вокаліст Курт Елінг - володар одного з найцікавіших голосів на міжнародній джазовій сцені. Основний предмет його інтересів - вокалізація інструментальних імпровізацій. Утримуючи на високому рівні творчу планку в мистецтві джазового вокалу Елінг зараз є одним із справді живих голосів у цьому жанрі.

Завершив виступ просто феєричний трубач Артуро Сандоваль. 10-кратний володар премії Ґреммі почав грати у 13 років, у сільскому бенді. Спробувавши чотири інструменти, він обрав трубу. Коли Артуро виповнилося 16 років, він вже грав у Кубинському національному бенді всіх зірок.

Артуро Сандоваль. Фото: Alfa Jazz Fest

Кумиром Сандоваля ще з юності був Діззі Гіллеспі. Артуро зустрівся зі своїм кумиром у 1977 році. Відтоді Діззі став колегою і наставником для Сандоваля. Саме тому одну із композицій у Львові Садоваль присвятив саме Гіллеспі. Кубинські драйвові ритми у поєднанні з віртуозною грою музикантів створили неймовірну атмосферу.

Сплав джазу та латино дозволили Сандовлю зробити приголомшливу кар'єру, що виходить за межу джазового мейнстріму. Проте важливою є не лише його майстерність, але і та відкритість та енергія, які супроводжують кожну ноту.

Фанзона на стадіоні у Парку культури

Артуро Сандовал є штатним професором з Міжнародного університету Флориди. Він також працює як в США, так і за кордоном в незліченних університетах та інститутах і їх відділах музики, присуджує кілька стипендій, проводить семінари. Артуро працює з освітньою програмою NARAS, веде одну з найбільших освітніх програм в галузі. 

Одним із неперевершених майстер-класів можна вважати і його львівський виступ. Значення того, що молоді музиканти можуть спостерігати за музикантами такого рівня наживо, важко переоцінити. Зрештою, це відчувається майже відразу у численних вуличних сейшенах.

Фото: Мирослав Пархомик