Америка назвала Україну головним порушником авторських прав

15:00, 2 травня 2013

Офіс торговельного представника США вніс Україну як найбільшого порушника авторського права до категорії так званих пріоритетних зарубіжних країн.

Про це йдеться у щорічній "Спеціальній доповіді 301", яку Офіс оприлюднив 1 травня.

"У 2013 році офіс торговельного представника США визначає Україну як пріоритетну зарубіжну країну (priority foreign country - PFC)", - йдеться у документі.

"Це визначення є кульмінацією зростаючого впродовж кількох років занепокоєння з приводу широко поширених крадіжок інтелектуальної власності, в тому числі зростаючих порушень прав інтелектуальної власності, де задіяні урядові структури", - йдеться у документі.

Основних підстав для прийняття такого рішення було 3: "несправедливе, непрозоре управління" щодо організацій зі збору та розподілу авторських винагород для американських та інших правовласників, широке використання нелегального програмного забезпечення в українських державних органах, нездатність вжити ефективних заходів для боротьби з широко поширеними в Інтернеті порушеннями авторських та суміжних прав в Україні.

Зазначається, що порушення прав інтелектуальної власності в Україні завдали значних збитків американській індустрії, пов’язаній з авторським правом.

"Інтенсивна двостороння взаємодія з США не призвела до значних змін, і ситуація в Україні, здається, погіршилася, а не покращилася в 2012 році", - йдеться у доповіді.

У категорії "пріоритетних зарубіжних країн" Україна опинилася першою і єдиною за останні 7 років.

Додамо, що Міжнародний альянс інтелектуальної власності у своєму щорічному звіті назвав Україну пріоритетною країною, яку Торгова палата США повинна включити в список держав, де систематично порушуються авторські права.

Минулого року Офіс торговельного представника відносив її до категорії країн з підвищеним рівнем спостереження Priority Watch List, що у звіті за 2013 рік включає Алжир, Аргентину, Чилі, Китай, Індію, Індонезію, Пакистан, Росію, Таїланд та Венесуелу.

Нагадаємо, керівник департаменту із захисту прав інтелектуальної власності компанії «Microsoft Україна» Юрій Омельченко повідомив, що за різними оцінками, органи центральної виконавчої влади в Україні використовують у роботі від 54 до 80% піратського програмного забезпечення.

Додамо, 60% програмного забезпечення, яке пропонують львів’янам у сервісних центрах, – піратське.

А за інформацією Microsoft, у Львові 90% компаній працює на піратських програмах.