Американська рулетка. Українська Обама

14:55, 16 березня 2008

Українська виборча ситуація може накладатися на багато паралельних процесів – але американська праймериз-кампанія перекликається з українською більш, ніж яскраво. Надто вже багато співпадінь.

Так, за аналогією з американською ситуацією, в таборі опозиції все однозначно зрозуміло - Віктор Янукович успішно зайняв нішу Мак-Кейна. Тобто навпаки. Мак-Кейн - це американський Янукович.

А в таборі демократів ніс в ніс змагаються Обама і Клінтон. Тільки чому це досі жоден американський чорний піарник не заклеїв, скажімо, весь Колорадо віршиками типу «В них Осама - в нас Обама!» Не допрацьовують американські товариші. Не дійшла до них рука  усіляких там наших містечкових шувалових-гельманів.

А тепер запитання - то хто ж у них американський Ющенко, а хто - Гіларі Клінтон. А відповідь напрошується сама по собі - стать у цій ситуації ще нічого не означає. Адже кампанія Обами вибудувана як синхронізований інтелектуальний механізм, в котрому знаходиться відповідь на будь-який  виклик, ба більше - інструментарій планованої історії - превентивне проектування календарних подій - і, як наслідок, - серйозний тактичний прорив. Не відомо, в яку стратегічну якість це все переросте, але цей досвід просто так не минеться. Це новітній суспільний менеджмент.

А що у відповідь Гіларі? Імпульсивність! Чиста емоція. Ну, чистісінько тобі модель поведінки Ющенка. Чи може це далекоглядна стратегія для майбутнього об'єднання перед фінішною прямою. Але як відомо - Обама не бачить себе віце-президентом при президенті Клінтон.

Тільки українська Обама поки що бачить себе прем'єром при президентові Ющенку. Та при подальшій реалізації американського сценарію українська ситуація не забариться. Хоча все може різко змінитися згідно статевої приналежності. Ющенкові треба стати  синхронізованим управлінським інтелектуальним механізмом і, відповідно, - Обамою.

А Тимошенко - імпульсивною відповіддю на кроки Обами-Ющенка. Тільки треба стати трішечки вторинною. А цього вже не станеться. Смак лідерства п'янить більше від бабла. Котре, як відомо, завжди перемагає добро.