Американська школярка створює комп'ютерну лабораторію в інтернаті на Львівщині

9 серпня 2017

Американська школярка створює комп'ютерну лабораторію в українському інтернаті. Калина Уайт із Вашингтона хоче, аби у позбавлених батьківської опіки дітей було більше можливостей для розвитку. Тож у Сполучених Штатах запустила проект під назвою «LABUkraine». Наразі встигла зібрати 20 комп'ютерів. Їх вистачить, щоб облаштувати перший такий клас у Буківському інтернаті на Старосамбірщині. Туди потрапляють дівчата з психічними розладами та вадами розвитку, тож нова техніка та програмне забезпечення допоможуть їм навчатись веселіше та ефективніше.

Наступного року Калина готуватиметься до вступу до університету у Каліфорнії. Це ж літо проводить в Україні. Вже другий тиждень щодня навідується до інтернату у Буковій. Підключає комп'ютери та перевіряє, чи все працює.

«З допомогою інтернету вони можуть вивчати все, що хочуть, через Youtube чи іншого відео. Вони можуть навчатись чи контактувати з людьми з усього світу. Це дуже важливо у наш час мати доступ до технологій, і я хочу дати таку можливість людям, у яких цього немає», ‒ розповідає Калина.

Бабуся Калини походить з Полтави, тому свій проект дівчина розпочала із України. В Штатах чимало установ оновлюють техніку кожні два роки. Тож комп’ютери знайшли дуже швидко: частину подарувала школа Калини, решту пожертвували американські компанії.

«Складно було хіба збирати кошти, ‒ сміється Калина. ‒ Особисто я не люблю просити у людей гроші. Це було складно. Але ми це зробили і зібрали десять тисяч доларів».

Тож все, чого не вистачало для лабораторії, докупили. Наразі встановили лише вісім комп'ютерів. Решта мають довезти. Аби перестрахуватись, посилки розділили: чотири коробки відправили літаком, інші ‒ кораблем.

Але вихованки інтернату вже працюють із комп'ютерами.

«Подобаються ігри мені, бо тут є тваринки, можна їх замальовувати, вибирати кольори собі», ‒ розповідає Аня, яка мешкає в інтернаті.

Насправді, в такий ненав'язливий спосіб дівчата опановують математику та розвивають творчі здібності.

«Хочемо ще встановити в кабінеті психолога один або два комп'ютера. Ну і, звичайно, в класі, де вихователі займаються також з дітьми, там теж встановити комп'ютери», ‒ каже директор Буківського дитячого будинку-інтернату Ярослав Куць.

Буківський інтернат ‒ це лише перший проект. Під час наступної поїздки в Україну Калина хоче облаштувати одразу три такі лабораторії. Адже, розповідає, вже є готовий позитивний приклад, а отже і збирати комп'ютери та гроші буде легше. До того ж, схема вже відпрацьована. Залишилось обрати заклади.

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ
План стримування Кремля від Джона Гербста
РАГУlive. Випуск за 15 січня
Головні новини Львова за 18 січня
ПРОПОЗИЦІЇ ПАРТНЕРІВ