Американські компанії хочуть інвестувати $100 млн у видобуток золота в Україні

15:23, 6 серпня 2017

Американська компанія Avellana Gold розробила проект з видобутку золотої та золото-поліметалічної руди на Закарпатті, в який планує інвестувати близько 100 млн доларів. Про це повідомляє Держгеокадастр.

Компанія планує розробити нову інфраструктуру і стратегію розвитку Мужіївського родовища з використанням сучасного обладнання.

Стара інфраструктура Мужіївського родовища обмежувала можливості рудника – обсяг видобутку досягав 120 тис тонн на рік.

Сьогодні ж інвестори планують організувати високоефективне виробництво на тривалу перспективу з річним обсягом видобутку 500 тис тонн.

Для цього Avellana Gold планує включити в розробку одночасно і золоті, і золото-поліметалічні руди. По суті, це буде нова стратегія видобутку.

Головою компанії є Брайан Саваж — голова ради директорів Pioneer Management LLC, приватної компанії, яку він заснував у 2009 році для надання консультацій та інвестування в проекти і компанії зі сфери природних ресурсів.

Українське представництво Avellana Gold очолює Микола Гожик, який раніше був головним інженером ТОВ «Закарпатполіметали», директором ТОВ «Сауляк». За даними ЗМІ, Гожик раніше займав посаду директора з розвитку «КРК». Зараз на нього також переоформлене «ГГП «Бріком».

Нагадаємо, раніше повідомлялося, що афілійована з екс-головою МВС Олександром Захарченком фірма відсудила собі родовище золота на Закарпатті. Тоді суд відмовив Держаній службі геології та надр в анулюванні ліцензії ПАТ «Карпатська рудна компанія» на користування надрами Мужіївського родовищем в Закарпатській області.

У березні 2012 «Карпатська рудні компанія», яка тоді існувала в формі ТОВ, отримала від Держгеонадр спецдозвіл на видобуток золотих та золото-полімерних руд, а також підземних вод, придатних для технічного водопостачання Мужіївського родовища.

У кінці березня 2014 року до Західного регіональне міжрегіональне тервіділення Держгеонадр звернулася прокуратура з проханням терміново виділити спеціаліста для спільної перевірки дотримання умов спецдозволу компанією. Перевірка показала низку допущених фірмою порушень: не переоформлений через зміну юрадреси спецдозвіл, відсутній оригінал угоди про користування надрами, не виконується сама угода та інші недоліки. Загалом, було допущено більше десятка порушень.

На основі даних перевірки в травні 2014 року Державна служба геології та надр зупинила дію спецдозвілу на розробку Мужіївського родовища, а пізніше подала позов про його анулювання.

В суді «Карпатська рудна компанія» заявила, що не могла усунути зауваження Держгеонадр, так лист з їх переліком було направлено за старою юрадресою. І суд визнав, що і цій ситуації підприємство було позбавлено можливості усунути виявлені під час перевірки порушення. Також суддя врахував, що раніше в судах фірма змогла скасувати призупинення дії спецдозвілу довівши, що умови договору вона порушила через незалежні від неї причини.