Washington Post опублікувала докази прямого втручання Росії у вибори президента США

Аналітики виявили численні акаунти у Facebook, які агітували за Дональда Трампа з російських IP-адрес.

13:01, 17 грудня 2018

У понеділок, 17 грудня, одна з найвпливовіших американських газет The Washington Post опублікувала нові докази втручання Росії у вибори президента Сполучених Штатів у 2016 році

Зазначається, що розслідування проводилося Оксфордським університетом і аналітичною компанією Graphika на замовленням комітету розвідки Сенату США. Перш за все у розслідуванні повідомляється про наявність численних акаунтів у Facebook, які користувалися послугою купівлі реклами для публікацій, оплачуючи її російськими рублями. Усі вище згадані профілі були прив'язані до номерів телефонів російських мобільних операторів, а їхня активність здійснювалася з IP-адрес, які зареєстровані у Санкт-Петербурзі, де базується російське Агентство інтернет-досліджень, відоме як «фабрика тролів». За словами авторів доповіді, результати розслідування є доказами прямого втручання Росії у вибори в США.

«Усі повідомлення просували інтереси Республіканської партії і, особливо, інтереси Дональда Трампа. Саме він найчастіше згадується в інформаційних кампаніях, спрямованих на електорат консервативних і правих поглядів, і ці повідомлення спонукали групи виборців підтримати його. Для основних груп виборців, які могли становити загрозу для Трампа, підготували інші повідомлення, за допомогою яких їх намагалися заплутати, відвернути і відрадити від голосування», - йдеться у доповіді.

Нагадаємо, що раніше американські ЗМІ заявляли, що втручання російських компаній у вибори в США здійснювалося за допомогою американських технологій. Мова йде, зокрема, про стартап IFTTT, механізми якого дозволяли російським ботам публікувати одне і теж повідомлення одночасно у кількох соцмережах. Журналісти заявляють, що ці механізми і досі використовуються акаунтами, які мають російське походження, для розпалювання ненависті у США. Зловмисники з території Росії створювали цілі мережі із розповсюдження фейкових новин і повідомленнями, які мали намір скомпрометувати окремо взяті політичні сили в США.